Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolul olvasok, azzal...

Ha angolul olvasok, azzal hogy tudom bővíteni a szókincsemet?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de mikor olvasok, akkor ha nem tudok egy szót, írjam ki, és nézek utána, vagy mit csináljak? Sokan mondják, hogy az olvasással a legkönnyebb bővíteni a szókincset.

2015. szept. 19. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:

igen, bővíted a szókincsedet


szótárazni nem kell, ha az adott szó ismeretének a hiánya a szöveg megértését nem befolyásolja, de lehet


a kindle appban pedig van 'word wise" ill szótár is

2015. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És, ha olvasok akkor azt a könyvet többször is olvassam ki, hogy megmaradjanak a szavak a fejemben, nem nagyon értem, higy hogyan bővíti a szókincset.
2015. szept. 19. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Magyarul is olvasassal es hallgatassal noveled a szokincsed, na meg kulonbozo tema iranti erdeklodessel. Nem kell szotarozni, szovegkornyezet megadja a jelenteset. Legkozelebb latod/hallod mar tudni fogod. Na meg, hasznalni is kell. A leirasat is igy tudod megtanulni.
2015. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és valaki tud ajánlani könyvet, amivel jó elkezdi egy kezdőnek.
2015. szept. 19. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Az azért nagyban függ attól, hogy mi érdekel... krimi, antiterroristás könyv, harci repülőgépes történet vagy agysebészet... Unalmas, sótlan, száraz könyvvel nem szabad kezdeni, csak olyannal, ami eteti magát.
2015. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Krimi, fantasy,
2015. szept. 20. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Uhh, hát látom, nem ajánlott senki. Hogy őszinte legyek, nekem nem jutott eszembe olyan, ami egyszerűbb lenne, mint bármi más, azért kérdeztem, hogy hátha a többiek ajánlanak. Papír alapon kissé egyszerűsített változatok a Reader's Digest által kiadott kötetek voltak, három-négy-öt regény egy kötetben.

Én most David Baldacci könyveit végzem ki sorban:

[link] , abból nekem van 16, ha kívánod, átküldök belőle. Előtte meg Duncan Falconer volt nálam soron, abból csak 5 van.

[link]

Jut eszembe, kedvelem Dick Francist, aki krimiket ír, és mindig lóval kapcsolatos környezetben (én meg szeretem a lovakat), tán őrá lehet mondani, hogy elég jól olvasható, nem primitív, de nem is egy szózsonglőr - nálam raktáron van vagy 25. Régebbi könyvből nyilván sok található a neten.

2015. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!