Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt érném el...

Mennyi idő alatt érném el eszperantóból a B2-es szintet, hogy letegyem a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Most kezdeném el tanulni, kb mennyi idő alatt jutok el egy B2-es nyelvvizsga szintig? Jövőre érettségizek, és kéne a felvételihez a nyelvvizsga pont.

Angolból és németből már van nyelvvizsgám. (Angolból emelt érettségiztem így nem számítják bele a nyelvvizsgát.) Jó a nyelvérzékem.

Mennyi ideig tartana ha ráfeküdnék?



2017. aug. 8. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Budapesten beíratkoztam egy nyelvtanfolyamra és három hónap alatt felkészítettek a nyelvvizsgára eszperantó nyelvből.
2017. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 hónapot szoktak mondani, de ismerek olyat is, akinek 2 is elég volt, de azt nem tanfolyamon kapod meg, hanem magántanárnál, mert ő tud alkalmazkodni az egyéni igényeidhez, sebességedhez.
2017. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szuper, szerintem nekem fog menni magamtól is, mivel az angolt és a németet is magamtól itthon tanultam meg tanár nélkül :)
2017. aug. 8. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi időt tudsz rászánni. Körülbelül 100-150 óra tanulás szükséges a B2-es szint eléréséhez eszperantóból. Ha napi 8-10 órában ezzel foglalkozol, 3 hét alatt is meglehet, ha csak heti 1 órád van rá, akkor 3 évig is tarthat, mire eléred ezt a szintet.
2017. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az angolt és németet is magadtól tanultad, akkor neked nagyon hasznos lehet az internetes eszperantó tanfolyam - keress rá a neten! Minden támogatás adott (hanganyagok, konzultációk, házi feladatok javítása, stb.), így csak rajtad áll a tanulás sebessége...


Azt azért tudni kell, hogy bár az eszperantó valóban SOKKAL gyorsabban tanulható mint a nemzeti nyelvek, tanulni azért ezt is kell, és nem is keveset. Oktatói tapasztalatként én inkább 200-250 szükséges óraszámot mondanék, ami reálisan inkább 4 hónapot jelent.


Sok sikert a nyelvvizsgához!

2017. aug. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!