Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felso fokú angol és közép...

Felso fokú angol és közép szintű német mellé melyik nyelvet ajánlanátok? Az oroszt vagy a kínait (mandarin)?

Figyelt kérdés
Most leszek első éves az egyetemen és szilard elhatarozasom, hogy a 2 nyelv közül valamelyiket megtanulom. Akinek vannak ezekkel a nyelvekkel kapcsolatos tapasztalatai, kérem meseljen nekem bővebben :)
2017. aug. 10. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Oroszt. Meg egy kis magyart. :)
2017. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Oroszt tanultam a gimiben 4 évig. A kevés óraszám és az angol nyelvre való koncentrálás miatt a háttérbe szorult, amit nagyon sajnálok :(.

Az elején nehéz volt(abc, kiejtés), de megszoktuk. Nyelvtanilag érthető és sok angol hasonlatú szó van benne. Ha megtanulod alaposan az oroszt, biztos vagyok benne, hogy még sok szláv nyelvet is meg fogsz érteni :)

2017. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, sokat jelentenek :)
2017. aug. 10. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
A kínai lesz a világ második nyelve, már most elképesztő lehetőségek vannak benne. Az orosznak tized annyi hasznát sem látom, pedig nemzetközi szervezeteknél dolgozok a régióban. Nekem a kínai tanulás gyorsabban ment, mint az orosz, persze nehéz elkezdeni.
2017. aug. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!