Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai (mandarin) vagy orosz?...

Kínai (mandarin) vagy orosz? Angol tagozatra megyek, második nyelvnek lennének. Lehet mást is tanulni. Tovább lent

Figyelt kérdés
Lehet németet, spanyolt, latint, olaszt és franciát is. De szerintem az orosz és a kínai a legjobb... melyiket válasszam?

2013. ápr. 29. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
orosz
2013. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a kínait
2013. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk én franciára mennék
2013. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
érvek?
2013. ápr. 29. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha használni is akarod, akkor német, esetleg francia. A többi inkább hobbinyelv. (nem mondom, hogy nem lehet hasznos, de azért nem sok munkahelyen kérik)
2013. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! mások szerint mit érdemes tanulni a fentiek közül?
2013. ápr. 29. 16:52
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

ANGOL után én a NÉMETET választottam és ezt is javaslom Neked, mert a legtöbb esetben ezek a nyelvtudások szükségesek a belföldön hírdetett állások pályázásához, betöltéséhez. Kommunikációképes ANGOL-NÉMET egy jól választott szakma vagy diploma mellett ütős!


A harmadik Nekem az OLASZ volt, mert a legtöbb multinacionális cég pénzügyi központja Svájc déli részén van, ahol az OLASZ a mindennapi nyelv. Én ezért tartom az OLASZT is jó választásnak.


Hosszútávon az OROSZ lehet jó döntés, mert a keleti piacok és befolyás folyamatosan nő. Bár a SPANYOL-t rengetegen beszélik a világban, ha Eurpában maradsz nagyon messze vagyunk tőlük, hogy érdemben tudd használni.


Röviden hát a rangsorom:

1. NÉMET

2. OROSZ

3. OLASZ

4. FRANCIA

2013. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Az oroszt válaszd, én is tanulom egy nagyszerű nyelv, ezek mellett ma már szükség van oroszul jól beszélőkre a gazdaságban, hiszen Magyarország épp most nyit keleti irányba. Kínait (mandarint), spanyolt, latint, olaszt semmiféleképp, az a kijelentés, hogy azért tanuld mert sokan beszélik a nagyvilágban nagyon is TÉVES. Egy nyelvet nem azért kell tanulni, mert sokan beszélik a Földön, hanem azért mert szükséged van rá. Ezek alapján szerintem oroszt válassz, de a némettel és a franciával sem jársz rosszul. Latint csak akkor érdemes tanulnod, ha orvos vagy valami hasonló akarsz lenni, mert azon kívül ezt a nyelvet használni nem tudod.
2013. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A világ összes országa nyit kína felé is! De kösz a választ, logikus!
2013. ápr. 30. 18:59
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát tanuljanak meg a kis ferdeszeműek angolul. Egyébként segítettem egy cégnek Kínában személyesen és itthon is emailben és angolul beszélgettünk és írtunk is.
2013. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!