Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS nyelvvizsgán volt már...

IELTS nyelvvizsgán volt már itt valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most ősszel vagy télen szeretnék felsőfokon nyelvvizsgázni. Lehetőleg olyanra szeretnék menni ahol a szóbeli egyedül van és nem párosával, és nemzetközileg elismert. A tanárom az IELTS-t említette ami ilyen, ő csak erről tud. Volt már valaki ezen? Mennyire nehéz, mik a tapasztalatok? (Alternatívaként felmerült még az Origo meg az ECL, de előbbi nem nemzetközi, utóbbin meg párosával van a vizsga.)

2017. aug. 10. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Személy szerint nem szeretem az IELTS-t, mert két év után lejár az érvényessége.


ECL-en nincs túl nagy hangsúly a vizsgapartneren, beszélgetés fő része a vizsgáztatókkal zajlott, úgyhogy szerintem jó választás.


Cambridge ESOL is nemzetközi de ezt csak másodlagosnak ajánlanám(vagy ha nagyon külföldre szeretnél menni):

-nehéz

-nem adnak részbizonyítványt, ha megbuksz a szóbelin akkor mehetsz újra írásbelire is

-drága

+viszont külföldön elfogadják egyetemen és több országban is letelepedési/munkavállalási kérelemhez

2017. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit másképppen van, de egy tanárom mondása szerint ennyi tűréssel a zongora is elég jól használható még:

Organisations will not usually accept a Test Report Form that is more than two years old unless you provide evidence that you have actively maintained or tried to improve your English since taking the test. The IELTS Test Partners cannot confirm the validity of test results that are more than two years old.

2017. aug. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menne rá a fene, mert 2 év után lejár. Nekem Cambridge van. Az nem pénzkidobás. Apunak Telc, anyunal Ecl. Ezek is nemzetköziek, de nem járnak le.
2017. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én múlt tanévben tettem le az IELTS-et, mert ez volt az egyik alapfeltétele annak, hogy külföldön tanulhassak.

UK-ben is pl ezt kérik először meg még sok más helyen.


Ha viszont csak itthon szeretnéd felhasználni a nyelvviszgát, és nem mennél külföldre, akkor szerintem nem szükséges egy ilyet letenni, ugyanis ezt külön honosítani kell ithhon, hogy elfogadják.


Ugye itt nem az a lényeg, hogy átmenj, hanem hogy elérj pontokat(ha felsőfok kell akkor az minimum 7-es átlagot jelent(9-ig terjed a skála-még anyanyelvűek sem érik el a 9-et)

Én gyakoroltam rá, főleg az esszéírásos részre gyúrtam, mert szerintem az a legnehezebb, és azt pontozzák a legszigorúbban. A listening annak ellenére, hogy csak egyszer hallható a szöveg, úgy gondolom egész könnyű és érthető. A speaking..nem nehéz de az idő és atéma nagyban befolyásolja a dolgokat..

A szövegértésben semmi különös sincs, csak meg kell tanulni gyorsan átfutni hosszú szövegeket, úgy, hogy a feladatokat meg tudd oldani mert ott is az idő szorít.

2017. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!