Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt valaki a mostani ápr.9-ei...

Volt valaki a mostani ápr.9-ei TELC nyelvvizsgán? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A gyakorló feladatok feladatonként max 1-2 hibával mentek, elég magabiztos voltam, most viszont nem érzem, hogy olyan jól sikerült volna.


A legbizonytalanabb a szituáció-hirdetés párosításban vagyok. Ott nekem 3x is lett (és szívem szerint egy 4.-et is annak írtam volna be.) Amit kicsit soknak tartok. Pl. ott volt az, hogy használt töri/biosz könyvet venne, a legelső is x lett (az már nem emlékszem még mi volt), meg a 3. Ill. a 10 I/H-ban 6+ és 4- lett, pedig általában csak 1-2 - szokott lenni.


2016. ápr. 11. 19:27
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia!

Szerintem csak kettő x volt. A töris könyv volt az egyik a másikra nem emlékszem. Esetleg a hosszú szöveges (harmadik) feladatnál emlékszel a válaszokra? Vagy az első feladatéra?

Levelet melyiket választottad és mit írtál?

2016. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem még a legelsőhöz se volt, "Egy híres írót akarsz hallani francia nyelven beszélni." Olyan hirdetés volt, hogy amerikaiak a francia irodalomról, New Yorkban, az ment az üzleti úthoz, nekem ez volt a másik a használt könyves mellett, meg még talán a válaszlapra visszaemlékezve a 13-as (mondjuk az nem tudom mi volt). Ahhoz mit írtál, hogy a cégednek egyetemi könyv szerkesztéséhez kell segítség? Levélből a hoteleset írtam, mondjuk azt sem érzem, hogy túl jo indokokat ki tudtam találni.


1.-ből a Herbal Teas Safe-re emlékszem, a vitaminosnál a "különböző eredmények" (angolul már nem tudom hogy volt). Bennem csak ez a hirdetéses ragadt meg, mert én könnyebbeket csináltam gyakorlásban.

2016. ápr. 12. 19:39
 3/12 anonim válasza:

Nekem is ez a kettő volt az x-es. Én is az üzleti utashoz írtam amit említettél. A szerkesztőshöz volt megfelelő hirdetés mert az egyikben volt olyan hogy nagy tapasztalata van szerkesztésben. A többihez mind volt.

Én a levéltől parázok mert borzasztó kevés idő volt rá és nem volt időm átnézni igy félek hogy túl sok elírás és véletlen hiba szerepel benne. Nagyon izgulok hogy sikerüljön.

2016. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szóbelin miket kaptatok témának (2 perces, rendezéses, hosszú szöveg)? Május végén megyek, és kíváncsi vagyok, eddig mik voltak a témák.
2016. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
azt nem tudjátok hogy nagyjából mikor lesz eredmény? mert azt írták hogy május 6.ától lehet elérni, mekkora a valószínésűge hogy már 6-án meglesz?
2016. máj. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóbelin:


1. feladat: Mutass be egy személyt akit csodálsz, és mitől különleges vagy Valami új dolog amit meg szeretnél tanulni, és miért.


2. Elkényeztetett kutyákról volt egy cikk, erről kellett vitázni és a véleményünket elmondani.


3. Nyertél egy 2 hetes utat a brazil dzsungelbe. Meg kell beszélni, mit viszel magaddal, mire kell felkészülni, mit szeretnél megnézni ott, mik a veszélyei stb.


Ez egy nagyon laza, nem is kell rá készülni.


Szerintem az eredmények fent lesznek holnap, mert azt írják, hogy csak nyilvánosak akkor lesznek, tehát szerintem már korábban elkészültek.

2016. máj. 5. 21:28
 7/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is április 9-én voltam vizsgázni.

Nektek hogy sikerült? Kíváncsi lennék a százalékokra részletesen. :)

2016. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Előző vagyok: nekem egyébként szóbelin a 2 téma: egy ember, akit csodálok és a kedvenc technikai eszközöm voltak. A cikk nagyon nehéz volt, egy volt cég-igazgatóról szólt, aki iskola-igazgató lett és nagyon szigorú volt. A 3. résznél nem voltak szempontok, volt egy alagsori termünk, ahova rendezni kellett valamilyen eseményt. Ennyi volt megadva.
2016. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
2016. máj. 6. 20:59
 10/12 anonim válasza:
100%

Hát ez nem semmi eredmény, gratulálok! :)

Nekem az olvasott szöveg 80 %, nyelvtan 70 %, levél 100 % lett, átlag 84 %.

A magnó sajnos csak 60 %, szóbeli rész 76 %, átlag 68 %.

De mindegy, lényeg, hogy sikerült első próbálkozásra mindkettő. :)

2016. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!