Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz lesz? Mire számíthatok?

Nehéz lesz? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Nyelvi előkészítő osztályba járok, most megyek 9.be, eddig nulladikos voltam.

Szeretném tudni, hogy mire szamíthatok mert van egy barátom, régóta együtt vagyunk es félek, hogy nem lesz időnk találkozni a sok óra miatt és a sok tanulni való miatt. Mondták a tanárok, hogy nagyon kemény lesz így a nulladik után mert, hogy sok lesz és ráadásul el is lustultunk stb.. Tundi kell, hogy én egyáltalán nem lustultam el, mindennap tanultam minimum 3 órát ( ha nem többet..) és mivel kevés órám volt így tudtam talalkozni a barátommal mindennap a tanulás mellett, volt, hogy együtt is tanultunk mert ő nagyon ügyes angolból és nekem az kicsit nehézkesen megy (általánosba németet tanultam és itt is jobban megy az) az átlagom évvégén 4,5 felett lett. 9.be bejön a többi tantárgy is ( eddig tesi, magyar, matek, infó, német-angol volt) és félek, hogy elfogunk távoldoni mert sokat kell majd tanulnom és gondolom egy nap nem 2ig leszek bent.. és ami a problémám, hogy kb addig tanulom az anyagot még kivűlről nem fújjom.. Nagyon szeretném, hogy valaki megnyugtasson, hogy azért annyira kemény nem lesz mint ahogy mondják a tanárok..



2017. aug. 13. 00:18
 1/2 anonim válasza:
Nulladikhoz képest több lesz az anyag, de egyáltalán nem vészes.
2017. aug. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehezebb lesz, ez tény, de túl lehet élni. Kéttannyelvű osztályba jártam, 0. évfolyam után minket is ezzel riogattak, de emiatt senkinek nem ment tönkre a párkapcsolata. Ha pedig a barátod nem érti meg, hogy neked ez most fontos, és neked tanulnod kell, emiatt esetleg kevesebbet találkoztok, akkor nem az iskolai követelményekkel van a baj.
2017. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!