Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt válasszam kezdő szinten...

Olaszt válasszam kezdő szinten vagy spanyolt?

Figyelt kérdés
A spanyolt tanultam gimiben csak nem volt jó tanárom de most nem tudom hogy azt kellene- e újra tanulnom vagy inkább az olaszt elkezdeni. Mind a kettő jó lenne igazából de nem tudom melyik az amelyik jobban megérné. Szerintetek?
2017. aug. 16. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Spanyolt sokkal-sokkal többen beszélik, mint a németet, ezért azt "érné meg jobban".
2017. aug. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
meg az olasznál is többen beszélik :)
2017. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%

Az olasz és a spanyol nagyon hasonló, a lexikai egyezés 80% fölött van (camarero - camariere, amigo - amico, agua - acqua, dormir - dormire, bueno - buono, mucho - molto, madre - madre, rojo - rosso, azul - azzurro, negro - nero, señor - signore, por favor - per favore, és több ezer/tízezer hasonló szópár van).

Ha az egyiket tudod, könnyen megtanulod a másikat is. Az olaszt kevesebben beszélik, de Észak-Olaszország közelebb van, és a világ legfejlettebb régiója (Lombardia, Piemonte, Venezia, Emilia-Romagna, stb.).

2017. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsi, nem tudom miért írtam a németet!😃
2017. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első , semmi baj :D :) köszönöm mindenkinek a választ. Valamelyikből a két nyelv közül egy üzleti/szakmai nyelvvizsgát szeretnék. Akkor a spanyol ezek szerint jobban megérné?
2017. aug. 17. 10:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatom azokat, akik pusztán és folyamatosan azokat az érveket hozzák fel a spanyollal szemben, hogy többen beszélik... és? hol? mert Európában baromira nem így van!

Ha Közép- vagy Dél-Amerikában akarsz dolgozni akkor rendben van vagy spanyol nyelvterületen viszont sokkal több itthon az olasz cég, turista, érdekképviselet jobban keresik az olaszt - több az olasz márka is (Pirelli, Brembo, Agip, Generali, Nutella, Fiat, Unicredito, Versace stb stb)

Ugyanakkor most amit leírtam dobd ki a kukába, mivel spanyolul tanultál arra van alapod ezért azt tanuld, minden más esetben az olaszt javasolnám. Még ha hasonlítanak is nem éri meg egy újba belefogni amíg a régit be nem fejezted!

2017. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!