Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az angolban a "let...

Mit jelent az angolban a "let us" (let's) kifejezés?

Figyelt kérdés

Let's check the people at the conference.


Ebben a mondatban találkoztam a kifejezéssel, feltételezem, valami olyasmit jelent, hogy "Ellenőrizd az embereket a konferencián.", de a let's-nek mi a jelentése, vagy mi a funkciója?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. aug. 17. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem annyit jelent h menjel es csinalj/csinaljunk meg vmit. Roviden. Javitsatok ki ha nem igy van
2017. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

check ebben az esetben nem ellenőrzést jelent, hanem hogy odamész a konferenciára és megnézed az embereket, leállsz velük beszélgetni stb..nem tudom a magyar megfelelőjét..

a let's meg olyan szó ami a magyarban szerintem nincs..Erre rá kell érezni, hogy mikor használhatod..

Let's go- menjünk

Let's do it - csináljuk


tehát kb olyan esetekben lehet használni, amikor egy cselekedet megkezdésére szólítasz fel valakit..

2017. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Kb rajta/gyerünk
2017. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Let's - kb. gyere.

Let's go for a drink. - Gyere, menjunk egy piat inni.

Javasolni/tanacsolni valamit.

2017. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem értem, miért pontoztátok le egymást, én mindenkinek zöld kezet adtam!

2017. aug. 17. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
mert sok itt a szánalmas autista lelkibeteg, akinek ez a legnagyobb öröme az életben
2017. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

off (kiírtam ide,mert na..):

Igen,néha meglepődök,hogy egy kérdésről eszembe jut egy másik, kiegészítő dolog és azt is le szokták pontozni.

Vagy nem a kérdésre válasz,vagy kérdés, csak egyfajta személyes vélemény,de azért is le kell pontozni, noha igazából.

Na szóval tele vagyunk ilyen rugalmatlan mini diktátorral, akiknek élvezik, hogy végre valamibe ők is beleszólhatnak, na és ezek még szavazhatnak is:)

2017. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen cselekvésre való buzdítás. Gyerünk, menjünk ezt meg azt csinálni.
2017. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A let us (let's) az angolok a felszólító mód T/1 használják.

Angol felszólító mód:

E/2 (you) - Go! --> Menjél!

T/1 (we) - Let's go! --> Menjünk!

T/2 (you) - Go! --> Menjetek!

Az E/2 és T/2 közötti különbség a szöveg vagy a szituáció környezetéből derül ki.

Ennek alapján:

Let's check the people at the conference --> Nézzük meg az embereket a konferencián. (Igen itt a check ezt jelenti) Remélem tudtam segíteni ;)

2017. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!