Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A politika végleg elvette a...

A politika végleg elvette a kedvem a nyelvtanulástól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angolul jól beszélek, és olaszul is folyékonyan. Már régóta kedvet érzek egy harmadik idegen nyelv tanulásához. A németnek többször is nekifutottam, egyedül is, tanfolyamon is, viszont fél évnél tovább sosem tanultam egyhuzamban, így a tudásom is megrekedt az alapoknál. Valahogy nem tanultam szívből, mint a másik két idegen nyelvet, pedig igazából maga a nyelv tetszik. A kedvemet pedig végképp elvette, hogy Németországban lassan minden 3. ember bevándorló, így egyre kisebb a jelentősége a nyelvnek is.


Most erősen gondolkozom, hogy európai nyelvek helyett talán érdemesebb lenne az orosz vagy a kínai felé venni az irányt és inkább ezekbe invesztálni. Főleg úgy, hogy a német nem lett számomra akkora szerelem, mint pl. az olasz. Mit gondoltolk erről? Esetleg valami más javaslat? (Arabul nem szeretnék tanulni).


Nem sietek sehová, nincs szükségem nyelvvizsgára, csak érdekelnek a nyelvek, és szeretnék elkezdeni egy olyan nyelvet tanulni, ami tetszik, és a későbbiekben hasznát is tudnám venni.



2017. aug. 21. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

"Németországban lassan minden 3. ember bevándorló"


Ezt a hülyeséget honnan szeded?


Nem ártana, ha utána néznél, emnyi NO lakossága és mennyi az eddig odakerült bevándorlók száma!

2017. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Németországban még mindig a németet beszélik a legtöbben. Természetesen nem igaz, hogy minden 3. ember bevándorló, viszont a bevándorlók jelentős része is beszél németül, szóval ez nem csökkenti a német nyelv jelentőségét. Mindazonáltal az való igaz, hogy manapság már nem szükséges németül is tudni ahhoz, hogy érvényesülj, mert a világnyelv az angol, amit mindenhol beszélnek. Viszont ezzel az erővel olaszul és oroszul meg kínaiul sincs értelme tanulni.
2017. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 cathilina ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik a német, ne tanulj németül. Ilyen egyszerű. Azért nehogy már ezért is a bevándorlókat hibáztassuk. Mi lesz a következő? A Bosch mosogatógéped is a migránsok miatt romlott el?

Ha hasznos nyelvet akarsz tanulni, a kínai és az orosz jó választás. Tény, hogy az angol a világnyelv, de ettől függetlenül Kínában kevesebb, mint 1% beszéli csak rendesen. Még a spanyolt hozzátenném, azt is rengetegen beszélik, és az olasz után még könnyebb is lehet.

2017. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, én angol-oroszos vagyok, tolmácsnak, fordítónak és tanárnak készülök. Érettségiig meglesz az orosz középfokú magántanárral, plusz németet is tanulok. Némettel nincs sok tervem, valami hasznát veszem majd, de tolmácsnak és tanárnak nem megyek belőle, annak ott az orosz az angol mellé. A következő nekem a kínai lesz, kétségkívül hihetetlenül hasznos és egyre hasznosabb, plusz Kína nekem kedvenc ország. Azért viszem az oroszt, mert ez a kedvenc nyelvem, az plusz pont, hogy hasznos is. Sok nyelvvel jól jársz. Oroszt és kínait páran beszélik az országban, pont ezért hasznosak. Ezért éri meg extrém nyelveket tudni, és akármilyen munkánál, ha meglátják nálam az orosz-kínai kombót, extrém előny. Én tehát az extrém, de egyben hasznos nyelveket támogatom. Orosszal is kitágul a világ itt, a szláv népek családfájának tövében. :D Remélem, találok majd egyetemen orosz-kínai kombinációt.


Nyugodtan kérdezz bármit! :D


17/f

2017. aug. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!