Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítanátok ezt nekem...

Lefordítanátok ezt nekem kérlek németre?

Figyelt kérdés
Rosszul kezdődött a nyaram, mert kórházba kellett mennem. Megműtötték a térdemet. Hamar meggyógyultam, így a barátaimmal el tudtam menni bulizni. Voltam koncerten is a barátaimmal, nagyon jól éreztük magunkat. A családommal elmentünk a Balatonhoz is néha. Ettünk lángost és sok jégkrémet. Elmentem moziba az egyik nővéremmel. Megünnepeltük a szülinapomat. Az egyik barátom hazajött Németországból és tartottunk neki egy meglepetés bulit. A nyáron megismerkedtem új emberekkel, akikkel nagyon jóba lettem. Mikor rossz idő volt, vagy nem volt semmi programom, akkor olvastam, gépeztem vagy tanultam. Sajnos nagyon hamar eltelt ez a nyár, de már hiányoztak az osztálytársaim.

2017. aug. 24. 18:35
 1/7 anonim válasza:
15%

Mijn zomer was slecht, omdat ik naar het ziekenhuis moest gaan. Ze hebben mijn knieën gemaakt. Al snel kwam ik terug, dus ik kon met mijn vrienden gaan feesten. Ik was ook een concert met mijn vrienden, we voelden ons erg goed. Met mijn familie gingen we ook soms naar het Balatonmeer. We hebben vlam en veel ijs. Ik ging naar de bioscoop met een van mijn zussen. We hebben mijn verjaardag gevierd. Een van mijn vrienden kwam uit Duitsland en we hadden een verrassingsfeest voor hem. In de zomer heb ik nieuwe mensen leren kennen met wie ik heel goed werd. Als het slecht was of ik had geen programma's, lees ik, machine of studeerde. Helaas was deze zomer heel snel, maar mijn klasgenoten ontbraken.

( Gépi fordítás-Google fordító.)

2017. aug. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
#1-es! És milyen nyelvet választottál???? Kérdező németül kérte, de ahogy nézem, ez nagyon nem az.
2017. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az első válaszoló Hollandul írta le neked :D Hát nem segítség..

Németül:

-Mein Sommer hat schlecht angefangen,denn ich musste ins Krankenhaus gehen. Mein Knie wurde operiert. Aber ich habe schnell abgeheilt,Aus diesem Grund konnte ich mit meinen Freunden ausgehen. Ich war auf einem Konzert mit meinen Freunden , wir fühlten uns sehr gut. Dann habe ich manchmal mit meiner Familie zu den Plattensee. Wir haben viele Eiscreame gegessen. Ich war im Kino auch mit meiner Schwester. Wir haben meinen Geburtstag gefeiert. Mein Freund hat aus Deutschland nach Hause gekommt,deshalb machten wir für ihn eine Überraschungs-Party. Ich habe viele neue Leute kennengelernt,die sehr nett sind. Wenn das Wetter schlecht war oder ich hatte kein Programm ,dann habe ich gelesen,Computer gespielt oder ich habe gelernt. Leider,Dieser Sommer ging zu schnell vorbei,trotzdem vermissen meine Mitschülerin schon mir.


Nem tudtam mi a lángos németül , ezért csak a jégkrémet irtam. :D meg nem tudtam azt hogy "akikkel nagyon jóba lettem" Ezért azt irtam helyette , "akik nagyon kedvesek. :D remélem nem nagy baj.

2017. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen óriási segítség <3
2017. aug. 25. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Hát, nem tudom mennyire „óriási” segítség ez ( #3), ugyanis tele van komoly nyelvtani hibákkal és stilisztikai bakikkal. Itt egy első nyers javítás csak a nyelvtani hibák vonatkozásában. A stilisztikai javításhoz több idő kéne, mert néhány mondatot át kéne fogalmazni:


Mein Sommer hat schlecht angefangen, denn ich musste ins Krankenhaus gehen. Mein Knie wurde operiert. Aber mein KNIE hat schnell abgeheilt und ICH WAR BALD WIEDER GESUND. Ich konnte KURZ DARAUF mit meinen Freunden ausgehen. Ich war auf einem Konzert mit meinen Freunden , wir fühlten uns sehr gut. Dann BIN ich manchmal mit meiner Familie ZUM Plattensee GEFAHREN. Wir haben VIEL EIS (vagy: EISKREME) gegessen. Ich war im Kino auch mit meiner Schwester. Wir haben meinen Geburtstag gefeiert. Mein Freund WAR aus Deutschland nach Hause GEKOMMEN, deshalb machten wir für ihn eine Überraschungsparty. Ich habe viele neue Leute kennengelernt, die sehr nett sind. Wenn das Wetter schlecht war oder ich hatte kein Programm ,dann habe ich gelesen,Computer gespielt oder etwas gelernt. Dieser Sommer ging leider zu schnell vorbei, ANDERERSEITS VERMISSE ICH schon meine Mitschüler.


A „lángos” szónak egyébként nincs német megfelelője, de ezt a magyar szót már rengeteg német ismeri, mert szinte minden német nagyvárosban, az utcai rendezvényeken megjelentek a magyar lángos bódék. Természetesen el lehet magyarázni, hogy mi ez, pl.: "Der Lángos ist ein in Öl ausgebackenes Hefeteiggebäck aus Kartoffelmehl. Es gibt sowohl eine salzige (mit einer Käse/saurer Sahne Mischung darauf), wie auch eine süße Variante (z.B.: mit Marmelade)".

2017. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget ^^
2017. aug. 25. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Langosch -
2018. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!