Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek hanyadik nekifutásra...

Kinek hanyadik nekifutásra sikerült az angol középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Én csak szóbelire megyek, mert az irasbeli már meg van (szerencsére). Most megyek másodjára.

De ha ez sem sikerül... Ti nem éreztétek, hogy ciki ha már harmadjára, negyedjére kell menni? Vagy csak bennem van ez a butaság?


2017. aug. 27. 10:26
1 2 3
 1/21 Vodafonelive ***** válasza:
78%

Nem fogják feltűntetni, hogy hányadik alkalommal mentél át. Nekem a B2 angol szóbeli elsőre meglett(ahogy az emberek 60-70%-ának), az írásbelit negyedjére sikerült megcsinálni, de ha jól emlékszem folyamatosan mentem amikor megbuktam így nem hagytam magamnak "pihenést".

Amikor meglett abban az évben vettem a Balatonon egy olyan kitűzőt amin az állt, hogy "Nyelvvizsga, nem nagy ügy, én már 4x voltam!" :D

2017. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hát akkor en nem vagyok a 60-70%-ba :D

Az irasbeli masodjara sikerult, a szóbelivel szenvedek itt.

Tudom, hogy nem kerul be sehova, csak mindenki kerdezi, hogy na sikerult? stb. És már előre félek, hogy ha ez sem sikerül akkor majd csak néznek lesajnálóan :/

2017. aug. 27. 12:39
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell emiatt aggódni, 5-6x próbálkoztam mire sikerült de egyáltalán nem éreztem kínosnak. Egyedül a rá költött összeg zavart mert a tanfolyamokkal együtt egy egész nyári fizetésembe került.
2017. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Én még régebben 2011-2012-ben csináltam meg a komplexet, de szerintem nézd meg melyik nyelvvizsgák milyenek, tehát a TELC, ECL, Origo, stb. milyen. Az szinte biztos, hogy a BME-s nyelvvizsga könnyebb, mint a többi(de ha jól tudom az nemzetközileg nem elismert). Ha régebben utána néztem volna, hogy melyik milyen, akkor nem hiszem, hogy a TELC-et csinálom, hanem az egyszerűbbet. :D

Az, hogy nem sikerül továbbra se bántson, a hallott szöveg értése alapból egy rossz dolog, hogy a vasút, autóbusz állomásokon random felveszik a beszélgetéseket és azt teszik be a vizsgán.

2017. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

nekem elsőre sikerült, Euro nyelvvizsgán voltam. azóta lett felsőfokúm is és franciából is közepeztem, ezek sikerültek elsőre, de egy másik nyelvből nem sikerült a komplex középfokú, azt egyelőre hagytam is. szerintem egyáltalán nem ciki, nem vagy ezzel egyedül, nem mindenkinek sikerülnek elsőre, sok tényezőn bukhat a dolog...lehet, hogy éppen rossz témakört húztál, rossz a napod, szigorú vizsgáztatókat fogsz ki stb. ne érezd magad kellemetlenül, a vizsgáztatók ezt nem nézik, valószínűleg nem is ugyanazok fognak vizsgáztatni. a többi vizsgázó pedig nem azzal lesz elfoglalva, hogy ki hanyadjára ment, és őket sem fogod ismerni.


azt tanácsolom, hogy tanulj meg pár frappáns kifejezést, amit kb. minden helyzetben elsüthetsz. én a francia nyelvvizsgára néhány közmondást és hasonlatot is megtanultam, például anyukám jellemének a leírására. tanulj meg kifejezéseket a véleménykifejtésre, egyet nem értésre stb., és ezeket használd is a vizsgán. nekem az is segített, hogy a témaköröket olvasva a lehetséges szituációkra, problémákra gondoltam, és próbáltam mindenről véleményt formálni, elképzelni, hogy mit tennék pld. egy téli gumicsere vagy egy elrontott éttermi rendelés alkalmával.

ami még hasznos, az az értékelési szempont: minden nyelvvizsgánál fent van a honlapon, meg tudod nézni, mire vonják le a legtöbb pontot. és a vizsga előtti héten próbáld meg angolra átkapcsolni az agyad: hallgass angol nyelvű zenéket, nézz angolul filmeket, youtube-videókat, a fejedben az a kis hang is legyen angol! így könnyebb lesz belerázódni a vizsgán a társalgásba, kevésbé fogod azt érezni, hogy huh, egy perce még magyarul beszéltem, most meg már egy másik nyelven kell gondolkodni.

sok sikert a vizsgához, ügyes leszel! :)

2017. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Nekem a szóbeli elsőre meglett, az írásbeli negyedjére. És de, én is cikinek éreztem, de a családommal és magammal szemben, mert jártam magántanárhoz, amit a szüleim fizettek, ahogy a vizsgákat is, és a tanár azt mondta mindig hogy sokkal többet tudok mint amennyit teljesítettem, ezért az önbizalmam a béka feneke alá került a második alkalom után. Ráadásul nekem diplomához kellett, így az idő is sürgetett. Melyik nyelvvizsgára mész?
2017. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Nekem elsőre meglett mindkettő, pedig 7 éve foglalkoztam utoljára angollal. Se tanár, se tanfolyam; egyedül készültem fel.
2017. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat! Természetesen úgy állok hozzá, hogy sikerülnie kell, de mi van ha mégsem :/

Egyébként a bme-re megyek szóbelire. Nekem ez tűnt a legkönnyebbnek, és nekem fontos szempont volt, hogy szituácional a vizsgáztatóval beszélgessek ne másik vizsgázóval.

2017. aug. 27. 22:00
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Én az Origót ajánlom szóbeliből, nagyon kedvesek, életszerű szituációk vannak, a képnél bármilyen irányba elterelheted a beszélgetést stb.
2017. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
Ismerek olyat aki 7-szer próbálkozott.
2017. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!