Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most fogom elkezdeni az...

Most fogom elkezdeni az olaszt, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szóval jövőre leszek kilencedikes és második nyelvként az angol után fogom tanulni. Az lenne a kérdésem, hogy mik azok a dolgok amikre majd figyelnem kell, mert nehezebb vagy fontosabb lehet. A progetto-ból fogunk tanulni, az jó könyv? Ja és még annyi, hogy angolt régóta tanulok, mégse tudok angolul elmondani semmit. Hogyan kéne úgy nyelvet tanulni, hogy valamit érjen is?

A válaszokat előre köszönöm :)

15/L



2017. aug. 28. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi az hogy régóta tanulsz angolul, de nem tudsz elmondani semmit? Már ne is haragudj, de ha "hül.ye" vagy, azon mi mit tudnánk segíteni?
2017. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia


Progetto italiano jó könyv, èn szerettem, de kezdetben csak úgy lehet megérteni, ha valaki elmagyarázza, mert nincs benne magyar fordítás. Az alapokra figyelj oda nivel minden arra épül. A szavakat amit meg kell tanulni tanuld meg, de ne úgy akarj minden szót megtanulni (azokra értem amit a tanár nem ad fel) hogy bemagolod, mert egy idő után elfelejted. Ha van lehetőséged , próbálj meg levelezni vagy beszélgetni külföldiekkel, ha nincs akár magadnak is elmondhatod a dolgokat. Ezenkívül a filmek és a sorozatok sokat tudnak segíteni. És ne félj megszólalni, mert így fogsz fejlődni (velem ez volt a baj eleinte).

2017. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó nem úgy értem, csak az osztályunkban elég gyengének számítok. Szoktam felirattal filmeket nézni, suliban alapfokú nyelvvizsga feladatokat csinálni, azok kb. 50%-os szokott lenni, csak megszólalni nem merek, főleg, hogy egyre rosszabb tanáraink vannak. Azért kérdeztem, hogy az olasszal ne járjak így.
2017. aug. 28. 12:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2017. aug. 28. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!