Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit tanitanátok egy kezdőne...

Ti mit tanitanátok egy kezdőnek meg alapból németül?

Figyelt kérdés
Szeretnék anyukámnak segiteni németet tanulni mert ide költöztünk és alig tud pár dolgot, én tudok németül de nem tudom hogy mit kéne először tanitani neki.

2017. aug. 29. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

online is vannak kezdő könyvek.

köszönés, élethelyzetek,boltban kérdések,számok, napszakok,idő,étterem, zöldsegek.

2017. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Mint mindig, itt is a kiejtés, és hangtan a legalapvetőbb.

Hogy hogyan ejtjük az "sch", "ä", "ß", "ch", "eu", "au" betűkapcsolatokat.

A német szerencsére tartja magát a hangtanához, nem olyan mint az angol hogy idővel kell ráérezned. Az sch mindig "s" hangként szerepel, a ß mindig "sz",az "ei" mindig "áj" és az "ie" mindig hosszú í. Ezeket fontos tudni, hogy magában is helyesen olvassa fel a szavakat, illetve a hallott szöveget le tudja írni.


Aztán amit első is írt. Legalapvetőbb szavak. Színek, számok, néhány tárgy a szobából, irányok, néhány étel.


De ne a szavakra hegyezd ki a dolgot, mert az csak idő kérdése, és úgy is ráragad mindenkire. Ha elégszer látja a boltban kiírva a zsömle alá hogy "Brötchen" akkor idővel úgy is megtanulja.


A fontos az hogy megtanulja a nyelvtan néhány alapját, amire ráállhat az agya, elkezdhet németül gondolkozni.


Fontos hogy természetességgel kezelje a szórendet, és a különböző mondatfajták közt felismerje a különbségeket, tudja használni őket.


Pl hogyan kezdődik egy egyszerű kijelentő mondat, és hogyan csinálhatsz belőle kérdést.


Wir fahren um 12 Uhr zu Köln ab.


Ebből pedig kérdést hogyan kell gyártani?


Meg kell tanulni hogy alany, ige, tárgy, határozók, egyéb mondatrészek hol vannak a mondatban, és mi mit követ.


A német nagyon mereven ragaszkodik ezekhez a panelekhez a mondataiban, tehát ezeket fontos bevésni. Azzal még nem ér senki semmit se, ha tud 1000 szót, de nem tud egy jelen idejű igen-nem kérdést feltenni. Azonban ha csak 30 szót tud, de tud jelen időben állítani, kérdezni és felszólítani, azzal már sok helyzetben tudja kamatoztatni a tudását.


És igen, néhány egyszerű bevett formulát is jó megtanulni, pl napszakokhoz illő köszönés, bocsánatkérés.

De ezek nem igényelnek különösebb erőfeszítést, ha valaki minden nap egy tucat embertől hallja reggel hogy "Guten Tag" este pedig hogy "Gute Nacht".


Viel Erfolg!

2017. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2) "Wir fahren um 12 Uhr zu Köln ab."


Helyesen: "Wir fahren um 12 Uhr NACH Köln ab."


Egy példamondatot írsz, de abban az egyben van rögtön egy ordító hiba. Liebe(r) #2), kennst du die Redewendung "vor der eigenen Tür kehren"? Szívleld meg a tanácsot saját magad, amiket másoknak adsz:


"A fontos az hogy megtanulja a nyelvtan néhány alapját..."

2017. aug. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én keresnék egy német-magyar félvért a kiejtéshez. A magyar akcentusban sok köszönet nincs. Vagy legalább Youtube csatornát. Ott is van kiejtés tanítás anyanyelvi emberektől. A nyelvtan csak a magyarok mániája. A külföldieket a kommunikációs tudásod érdekli jobban. Inkább vétsen nyelvtani hibát, minthogy fárasztó legyen vele beszélgetni, mert nincs szókincse, nem érteni mit beszél.
2017. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dzerintem 10 ig tanulja meg a számokat, ez nagyon egyszerű, és nagyon hasznos is. Aztán pl tudjon összerakni egy mondatot bármilyen igével amit még nem használt. Vagyis tudjon helyesen ragozni. Majd szerintem mehet a den dem das stb tanulása. Szerintem így már el tud igazodni a boltban, gyógyszertárban:)
2017. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg

Élelmiszerek nevei

2017. szept. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!