Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudná ezeket a...

Valaki letudná ezeket a mondatokat németre fordítani?

Figyelt kérdés

1. Többeknek az a véleménye, hogy a betegen már nem lehetett segíteni.

2. Azt a nőt, akinek a férjével régóta együtt dolgozom, jól ismerem.

3. Ha a vendégek ismerték volna egy kicsit a vendéglátó ország nyelvét, a tolmácsnak kevesebbet kellett volna dolgoznia.

4. A múlt évben voltam a szép Olaszországban, két évvel ezelőtt voltam Angliában, és a következő évben megyek Svájcba.

5. Az orvos azt írta elő a betegnek, hogy naponta háromszor vegye be a gyógyszert.

6. Nemcsak a nevet és a címet, de a távirat szövegét is nyomtatott nagybetűkkel kell írni.



2017. aug. 30. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Többeknek az a véleménye, hogy a betegen már nem lehetett segíteni. Mehrere meinen, der Patient sei nicht mehr zu retten gewesen-
2017. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos azt írta elő a betegnek, hogy naponta háromszor vegye be a gyógyszert

Der Arzt verordnete dem Patienten die Medikamente dreimal am Tag einzunehmen-

2017. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A múlt évben voltam a szép Olaszországban, két évvel ezelőtt voltam Angliában, és a következő évben megyek Svájcba

Voriges Jahr war ich im schönen Italien, vor zwei Jahren war ich in England und naechstes Jahr fahre ich in die Schweiz

2017. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a nevet és a címet, de a távirat szövegét is nyomtatott nagybetűkkel kell írni

Nicht nur der Name und die Adresse, sondern auch

der Text des Telegramms ist mit großen gedruckten Buchstaben zu schreiben-

2017. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. aug. 31. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

1 Andere glauben, dass der Patient nicht mehr geholfen werden konnte.

2. Ich kenne die Frau, die ich mit ihrem Mann für eine lange Zeit arbeite.

3. Wenn die Gäste ein wenig über die Sprache des Gastlandes wussten, hätte der Dolmetscher weniger arbeiten müssen.

4. Letztes Jahr war ich in schönem Italien, ich war in England vor zwei Jahren und ich gehe in die Schweiz nächstes Jahr.

5. Der Arzt verschrieb den Patienten, um die Medizin dreimal am Tag zu nehmen.

6. Nicht nur Name und Titel, sondern auch Telegrammtext werden groß geschrieben.

2017. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!