Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek jó párosítás a...

Szerintetek jó párosítás a svéd és spanyol nyelv? Egyszerre szeretném tanulni öket. Megjegyezném, hogy diszlexiás/diszgráfiás vagyok, ami sokszor hátráltat.

Figyelt kérdés
Szepteberben mester hallgató leszek,amihez két nyelvvizsga kell a későbbiekben.Ezért eldöntöttem,hogy az egész nyarat nyelvtanulásra áldozom.Már van egy középfokú angolom.Mellé szeretnék svédül és spanyolul tanulni.Jó lenne valamelyiket már szeptemberre úgy felhozni,hogy egy alap nyelvvizsgát tehessek
2010. máj. 26. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem bántani szeretnélek, de tudtommal a dislexiások alapból nehezebben tanulnak például idegen nyelvet és 2 vadiúj nyelv még egy nem diszlexiás embernek is eléggé túlvállalás. Jó, most azt mondod ááá ott lesz az egész nyár, amjd tanulok sokat, de azt erősen kétlem, hogy tényleg bárki otthon kotlana egy halom nyelvkönyv felett 2,5 hónapon át. Inkább kezdj el egyet és foglalkozz avval renszeresen a nyáron, a spanyol nem olyan nehéz szerintem, főleg az angol után.
2010. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Parositassal eppen nincs gond, de ha tenyleg dislex/grafias vagy, akkor tenyleg nehezebben megy. Mellekesen megjegyzem, ha mar mesterkepzesre mesz, akkor eddig is egesz jol elboldogultal. En a spanyollal kezdenem, ha az megy, utana kezdd csak el a svedet, amihez viszont jol jonne, ha lenne nemet nyelv ismereted.
2010. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen! Igyekeztem a suliban kiküszöbölni a hátrányaimat.Ez abban nyílvánult meg,hogy időben tripla annyit tanultam mint a többiek,de ennek meg is lett az eredménye:)Szeptembertől viszont két sulit is fogok csinálni egyszerre,és aggódom amiatt,hogy nem lesz energiám a nyelvre:((
2010. máj. 26. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

"Szerintetek jó párosítás a svéd és spanyol nyelv?"


Igen.


Ugyan semmi közük egymáshoz, de pont ezért nem fognak összeakadni, miközben tanulod őket.


Megjegyzem, hogy ha dyslexiás vagy, akkor egyszerre két nyelvet tanulni nem biztos, hogy jó ötlet. Spanyolt egy nyár alatt biztosan fel tudsz hozni alapfokú szintre, a svédért nem kezeskedem. (A spanyolt nagyon segíti az angoltudás, nagyon hasonlít a két nyelv). Ha látástól mikulásig tanulsz, 3 hónap alatt középfokra is el lehet jutni spanyolból. A svéd kicsit nehezebb, kicsit olyan, mint az angol, vagy annál is nehezebb.

2010. máj. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem valószínű. 9 éve tanulok angolt sikertelenül (2-es érettségi 29 % 4 sikertelen középfokú nyelvvizsga ). Nem tudok ,hogy lenne ilyen bajom de még ez is nehéz. Végig középsuliba nehezen ment(főleg nyelvtan és a szavak-kivéve 9 ) 1x majdnem évvégén buktam . 1 nyár alatt ha van minimális tudásod akkos se tudod szerintem ilyen bajjal nagy valószínűséggel megcsinálni. Próbálom a svédet így de van egy alaptudásom. Sok szerencsét !
2011. jún. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!