Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készültök az ORIGO B2...

Hogyan készültök az ORIGO B2 nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Ha van hasznos ötleted vagy tapasztalatod, kérlek oszd meg.

2017. szept. 5. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:

szóbeli: magnóhallgatás és a hozzá tartozó feladatok megoldása, emellett idegen anyanyelvűekkel folytatott kommunikáció


írásbeli: a tesztgyűjtemény megoldása

2017. szept. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most készülök szóbelire, két kicsi gyerek mellett nem egyszerű. Főleg éjszaka tudok tanulni csak. Decemberre tervezem a vizsgát. Remélem menni fog. "Csak" szóbeli lesz. Az írásbelim már évek óta megvan.


Szóval a magnóhoz töltöttem le anyagokat a netről, azokat csinálom meg.

Az Origó szóbeli tételsor fent van a neten a beszélhetéshez, azokat a nyáron kidolgoztam, kb. 2,5-3 oldalt írtam mindhez. Úgy gondolom, hogy az irányított beszélgetéshez azokat megpróbálom megtanulni, próbálom majd ezeket a tételeket a képhez is hozzákapcsolni.

Netről töltöttem le anyagokat, azonkívül a kedvenc sorozataimból nézek meg részeket eredeti nyelven.

Neked valami tipped?

2017. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második, ha tanácsolhatok valamit, ne a tételeket tanuld meg, mert kérdezgetni fognak, és könnyen belekeveredhetsz. Inkább minden tételhez tanulj meg 5-6 szófordulatot, különlegesebb kifejezést, aminek nincs bemagolt tétel szaga.


Az első szóbelimre én is a tételeket tanultam, a második belekérdezésnél leblokkoltam és úszott az egész. Másodjára már kifejezéseket tanultam, és csak arról beszéltem ami nekem eszembe jutott a képről, 94% lett.

2017. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén szóbelire nem is készültem. Úgy voltam vele, hogy ha "tudok" levelet írni, akkor megszólalni is sikerül majd.


Kidolgozott tételeket én is töltöttem le, hogy húúú na majd én azt jól megtanulom. Aztán csak annyi lett belőle, hogy az idegen szavakat kiszótáraztam és azokból szókártyák. Kb. 3 napig ment a lendület, hogy tanulgattam aztán el is fogyott... :D Inkább az írásbelire összpontosítottam.


Megvettem az Origo-s könyvet és abból csináltam feladatokat.

Mondjuk a hanganyagán kibuktam és akkor elkönyveltem magamban, hogy bukta lesz. Aztán találtam egy nagyon jó angol weboldalt, amit egy külföldi angol tanár csinál angolt tanulóknak. Ott nézegettem videókat angol felirattal és utána már jobban ment az Oirgo-s anyag is.


Mindettől függetlenül a végeredmény: mindegyik elsőre meglett.


Arra figyelj majd, hogy ne stresszelj be. Szóbelin mondd ki ami eszedbe jut, nem baj ha hülyeség (tehát mondjuk nem témához vágó). Nálam volt olyan h félreértettem egy kérdést és úgy válaszoltam rá. Aztán igazából elkanyarodtunk arra a témára amihez kapcsolódott a válaszom.

Nagyon segítőkészek voltak a szóbelin és nem nézik annyira a nyelvtant. Tudj beszélni, megérteni a kérdéseket és megértetni magad.

2017. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ORIGO közzétette a témaköröket a szóbelire. Hol lehet ehhez rövid kidolgozott tételeket vagy szituációkat letölteni?
2017. szept. 7. 07:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Az írásbeli javításánál mennyire szőröznek? pl. a Bildungsreform az origós könyv szerint oktatási reform, de én képzési reformnak fordítom. Elfogadják?
2017. szept. 7. 07:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Én innen szedtem le majd dolgoztam át azokat a tételeket amelyek rám nem voltak igazak. Pl.: lakóhely, család, munka stb.


[link]



Szerintem egész jól javítanak. Amikor egy profi angol ismerősöm javította a leveleimet rengeteg hibám volt benne :( Sajnos ez a rész nem megy valami jól. Mégis aránylag egész jó pontszámot kaptam rá, sőt a vélemény kifejtésre is.

2017. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!