Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megérteném a német Harry...

Megérteném a német Harry Potter könyvet?

Figyelt kérdés
Tavaly télen sikerült a német B2 es nyelvvizsgám. Úgy gondoltam., hogy először a magyart olvasom el aztán a németet. Ti kb milyen szinten kezdtetek el idegennyelven könyvet olvasni? Gondolom, higy 100%osan nem fogom megérteni, de pl jó lenne ha oldalanként azért megértenèm a 95%át. Szerintetek?:) és lehet így fejlődni? Ha nem akkor annyira nem vàgnék bele:)

2017. szept. 6. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, én szinte nulla angol tudással kezdtem Tolkient olvasni. Nos, nem ment és abbahagytam, de Tolkien tájleírásai elég gazdag szókincsűek :D

Harry Potter egyszerűbb. Nem tudom, mi a B2, de ha tudnám, az sem feltétlenül adná meg a te tudásod, szókincsed, de még azt sem, hogy zavar vagy motivál, ha sokat kell szótároznod (nekem anno Tolkien leírásainál soronként 2 idegen szó volt, azt már én sem bírtam)... Szerintem próbáld ki. Úgy, hogy előbb elolvasod a magyart, még tovább könnyíted a helyzetet, de tényleg nem a legnehezebb olvasmány...


Fejlődni mindenképpen lehet, s egyéni, kit mennyi idegen szó zavar.


De francia könyvet is olvastam már végig úgy, hogy kezdő francia nyelvkönyből átvettem 10 leckét :D Gyerekkönyv volt, extrém egyszerű szókincsű, szinte teljesen megértettem s élveztem. Hajlamos vagyok szinte nulla nyelvtudással könyvet olvasni, szórakoztató és óhatatlan, hogy a felét már attól megértsem, hogy európai a nyelv s sok szóval már találkoztam.

2017. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Nyoszómuszó a Harry Potter az angol, de legalábbis waleszi. Viszont van egy lúdanyós mese az német. A Niels Holgerson.
2017. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És szerinted csak mi magyarok vagyunk ilyen szerencsések, hogy lefordították nekünk magyarra?:D kèpzeld, szerintem vagy 100 nyelven is megtalálható:) első, köszi a választ, akkor talán megpróbálom
2017. szept. 6. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Középfok körül már van annyi tudásod, hogy a szövegkörnyezetből kitaláld a szavakat, úgyhogy szerintem érdemes megpróbálni. Arra viszont számíts, hogy nem olyan lesz mintha magyarul olvasnál. Lassabban fogsz haladni és kezdetben erős koncentrációt igényel amitől hamar kimerülsz.


Őszintén szólva nem tudom mikor kezdtem el idegen nyelven olvasni de a regények nagyon sokat javítottak a szókincsemen és szótár nélkül sikerült a felsőfokú vizsga.

2017. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor mindenképp megpróbálom, remélem úgy könnyebb lesz, hogy rögtön elötte olvasom el a magyart
2017. szept. 6. 23:43
 6/7 anonim válasza:
Kezdd el olvasni, és majd meglátod, mennyit értesz belőle. Ha nem világos, még mindig ott a szótár, de ha megvan a nyelvvizsgád, nem hinném, hogy nem fog menni, én két-három év alatt heti öt órával eljutottam arra a szintre, hogy megértsem. Szóval nem hinném, hogy gond lenne.
2017. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvass bele: [link]


Én is gondolkodtam rajta, hogy elolvasom - mondjuk én angolul. Aztán csak beírtam a keresőbe és kiadta a pdf-et. Úgy voltam vele, hogy nem fogom lutrira megvenni a könyvet, hogy aztán esetleg ne értsem és a polcon porosodjon.


Én a helyedben vagy elolvasnám így, vagy pedig az első fejezetet végigolvasnám és csak utána szerezném meg a könyvet, ha már kiderült, hogy értem:)

2017. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!