Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a német mondat jó így?...

Ez a német mondat jó így? "Dieser Sommer ist sehr gut gewesen. "

Figyelt kérdés

2017. szept. 6. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

A létige esetében nem használják a perfekt alakot, csak a präteritumot.

Dieser Sommer war sehr gut.

2017. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. szept. 6. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
#1) Én inkább úgy mondanám, hogy a nyelvtant szigorúan betartva - pl. ahogy egy szigorú némettanár betartatja - ez ugyan igaz, de a köznapi beszélt nyelvben nagyon is használják a "sein" és a "haben" Perfekt-jét a németek, főleg ha nem rég történt dolgokról van szó, tehát az angolhoz hasonlóan: I've just been there ... Ich bin gerade dort gewesen.
2017. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza van: valóban rengeteget használják az élő nyelvben. hat - gehabt, ist - gewesen, hat - gewusst, ist - geworden...stb. én is gyakran hallom, pedig azt hittem én is a präteritumot kell használni.
2017. szept. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hupsz, 3-4-es én nem így tudtam, anno úgy tanultam, hogy a létigénél feleslegesnek tartják (legtöbbször) a perfektet. De most is okosabb lettem, köszönöm, hogy kijavítottatok :) 1-es voltam
2017. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Időpont ma 20:19


Iskolában nekem is a präteritumot nyomták a fejembe. Aztán amikor elkezdtem használni, hogy ich war, ich hatte, ich wurde, ... néha néztek rám, mint a hülyére :D Aztán hallottam, hogy élő nyelvben gyakran marad a perfekt. Nem azt mondom, hogy pl nem használják, hogy "wusstest du?" de valahogy iskolában azt tolják, hogy kizárólag a präteritum a jó...

2017. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!