Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga típus az...

Melyik nyelvvizsga típus az ahol inkább a szövegértést nézik? Kevesebb a nyelvtan?

Figyelt kérdés

Sosem tanultam, amit igen azt is önállóan. Használnom kellett-kell így megértetni magam megtudom, illetve megértem amit mondanak, persze nem mindig tökéletesen.

Nyelvvizsgára lenne szükségem diploma miatt, járni fogok tanárhoz a nyelvtan miatt, de tudni szeretném melyik az ahol inkább a szövegértés van előnyben?


Köszönöm.



2017. szept. 18. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Angol nyelvről beszélünk? Milyen szinten? Mert középfokon szerintem a Telc ilyen, felsőfokon én BMEt csináltam, egynyelvűt, abba se volt sok nyelvtan.
2017. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
ECL.
2017. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Dexam
2017. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat igazad van, a lényeg kimaradt. :)


Középfokú angolról van szó, diploma miatt kell.


Hárman írtatok 3 félét, ez jó... :)))

2017. szept. 18. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen van fent egy próbafeladatsor, ha azokat elolvasgatod, szerintem látni fogod, hogy milyen arányban van benne szövegértés és nyelvtan. Akkor azt is megnézheted, egy füst alatt, hogy milyen a többi feladat, a hallgatás, a szóbeli, melyik fekszik neked jobban.
2017. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából azt sem tudom hogy milyen fajták vannak, most kezdtem csak foglalkozni ezzel, ezért gondoltam hogy itt megkérdezem, hogy aki már túl van ezen talán tud segíteni, hogy gyorsabb legyen, de persze ha nem, akkor kiböngészgetem... :)
2017. szept. 19. 19:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Origo. Amióta megszüntették a nyelvtani tesztet, két szövegértés, két szövegalkotás és egy fordítás van. Úgy mentem el nyelvvizsgázni, hogy csak 4 igeiďőt tudtam használni, 82% lett.
2017. szept. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Elfogult vagyok, de szerintem az Euroexam a "legemberibb": [link]
2017. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
www.nyak.hu
2017. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ECL-en egyáltalán nincs nyelvtani teszt, viszont az összes közül talán azon várják el a leggazdagabb szókincset.
2017. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!