Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol tanár csak szerintem...

Az angol tanár csak szerintem téved? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés

Jelenleg 8.-ba járok és most ismételjük a dolgokat. A tavalyi tanár elment ezért most másik van és ugye minden tanár máshogy tanít, de a mostani szerintem téved.

Azt állítja hogy ezek a következőket jelentik:

- I will...=a távoli jövőben

To be going to...=közeli jövőben

És most jön a számomra különös:

Azt mondja hogyha úgy írjuk hogy "I'll..." Akkor ez azt jelenti hogy hirtelen meghatározás. Én eddig úgy tudtam hogy csak simán egy rövidítés mint az 'm 're stb.

Most én tévedek? Vagy a tanár téved?



2017. szept. 19. 22:36
 1/10 anonim válasza:
89%

meg azert nem emelt szinten veszitek az angolt, az i will es a to be going to is sokkal arnyaltwabb ennel, de az h i'll hirtelen meghatarozast (?) jelent nem is ertem :D

az csak egy roviditese az i willnek mint mondtad. nem olyan formalis, de jelentesbeli kulonbseg nincs

2017. szept. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

I will, és az I'll egy és ugyanaz, jelentésben is. A különbség annyi, hogy az összevont alak az sokkal köznapi NB, informális. Általában akkor használják, amikor a beszéd pillanatában döntenek vmiről. (Pl, You have a fever. I'll / I will take you to the doctor. -lázas vagy. Elviszlek az orvoshoz.)

To be going to- akkor használják, ha előreláthatóan valami be fog következni, erre a beszéd pillanatában egyértelmű jel van (pl, It's cloudy. Probably it's going to rain. -felhős az idő, valószínűleg esni fog)

És ide soroljuk még a folyamatos jelen időt is, amikor pl, időpontról vagy előre megszervezett dolgokról beszélünk (pl, I'm seeing the doctor tomorrow - holnap orvoshoz megyek)

2017. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Az előző jól írja, viszont tény, hogy élőszóban hirtelen elhatározásnál senki nem mondja ki, hogy i will, i'll-t használ mindenki. De ez a többire is igaz, ha kimondják, hogy I will, az nyomatékosírás. (Angliába elő angoltanár)
2017. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
sztem ez a tanár hülye
2017. szept. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

téved a tanár.


Küldd el neki ezt a linket névtelenül a címére


Ettől még persze ő lehet egy jó tanár ha a többit rendesen tudja és csinálja!

2017. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Hát sajnos semmit nem tanít helyesen.
2017. szept. 20. 12:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmit, persze... :D


Ő angol, te meg 8.-os vagy! Vegyél már vissza!


Vagy csak nem tudod leírni helyesen, hogy angoltanár? :D


Nem ismered a különbséget a meghatározás meg az elhatározás magyar szavak között, ez a titok nyitja.


Aki meg egy 8.-osnak NB-zik, az mit hisz? :)

2017. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja a különbséget angol tanár (bármit tanító angol tanár ) és angoltanár közt (aki angolt tanít, bármi is az anyanyelve :)
2017. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát felháborító hogy hibáztam. Gondolom veled sose történt meg. Ti hibátlanok vagytok. Utolsó ha ennyire megy mások fikázása akko
2017. szept. 24. 19:29
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért meg lehetne tanulni bezárni a zárójelben lévő mondatot.
2017. szept. 24. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!