Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek erröl?

Mi a véleményetek erröl?

Figyelt kérdés

11-edikes vagyok és nagyon nem megy az angol. Ezért felvettem emelt órát belöle, hogy motivációt kapjak, hogy tanulnom kell mindneképp rá vagy megbukok. Ezt egy fajta ösztönzés képpen is felvettem. Már többet tanulok angolból és elég sok időmet arra szánom, hogy menjen az emelt belöle, mert sajnos elég kemény tanárt kaptunk.

De van egy haverom aki segít, mert ő neki nagyon jól megy az angol. Mi a véleményetek? Jól tettem?



2017. szept. 22. 17:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted
2017. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%
Igen jól tetted, így többet fogsz foglalkozni az angollal és egyre jobb leszel.
2017. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

"sajnos elég kemény tanárt kaptunk"


Örülj neki! Mi értelme lenne olyan tanárhoz járni, aki semmit se követel? Úgy megtanulnál angolul? Nem nagyon hiszem, hiszen te magad írod, hogy szükséged van motivációra. Az is egyfajta motiváció, ha kemény a tanár, nem?

2017. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Van benne valami. Eddig nem volt túl kemény tanárom.
2017. szept. 23. 20:32
 5/28 anonim ***** válasza:
Nekem is van olyan osztálytársam(általánosba vagyok 8.-os) akinek problémái vannak az angol nyevel , nekem viszont kíváló ötös szinten megy , nem tudom hogy nem mehet , csak gyakorolni kell. Jó én sose szoktam angolra gyakorolni csak figyelek órán , sajnos valakinek többet kell dolgoznia az ötös érdemjegyhez :) Kitartás!
2017. szept. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én se tudom miért nem megy ennyire. Sajna nem volt túl szigoú angol tanárjaim és szabadidömben se nagyon angoloztam eddig, míg a haverjaim akik ők is 5-ösök angolul néznek dolgokat meg játszanak. Én meg mivel nem értem ezért inkább magyarul. De hidd el tudom milyen érzés van olyan tantárgy amiből pedig nagyon jó vagyok 2 év alatt csak ötöst kaptam meg az osztály legjobbja vagyok meg mindne a többieknek meg sehogyse megy én meg kisújból kirázom szóval kinek mi megy jobban. :D
2017. szept. 27. 00:03
 7/28 anonim ***** válasza:

Persze, természetes, nem lehet mindenki mindenből jó.


Próbáld meg megtalálni a kapcsolatot a kedvenc tantárgyaid, érdeklődési köröd meg az angol között (pl. azzal foglalkozó angol nyelvű oldalak a neten, arról szóló angol nyelvű filmek, stb.), akkor lesz kedved órán kívül is egyre többet használni az angolt, és az nagyon hasznos lesz gyakorlásnak is, meg motivációnak is.

2017. szept. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: Így igaz :)
2017. szept. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ja! és kockuljál sokat, Az sokat segít az is :)
2017. szept. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó ötleteket. Informatikát tanulok úgyhogy ahhoz pont kell az angol ezért erőltetem az emelt angollal is ennyire meg ugye az egyetemhez is, hogy kell. Abban pedig a programozás érdekel a legjobban, úgyhogy akkor szerintem majd nézek angol oldalakat róla. És kockulok eleget :D Csak többet kéne abból is angolul
2017. szept. 27. 21:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!