Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Román tanulása de hogyan?

Román tanulása de hogyan?

Figyelt kérdés
Romániában élek ebben az évben lesz nekem felmérő vizsgám de nem tudom hogy tanuljak meg legalább annyira hogy a feladatot megértsem s válaszolni tudjak rá a tudásom nulla. Mondanátok gyors nyelvtanulási módszert? 12/f

2017. szept. 24. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszélgess román osztálytársaiddal románul.
2017. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Koszond meg szuleidnek a nyelv nemtudasat. Azert illene tudni azon a nyelven ahol szulettel, ahol elsz. Barmely orszag is legyen az.
2017. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tanárok és a diákok mind magyarok.
2017. szept. 24. 09:46
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló nem az én hibám hogy nem tudok románul. Ha a román tanárnó is szótárból adja a leckét mit vársz tőlem?
2017. szept. 24. 09:49
 5/11 anonim válasza:
89%

Akkor ők, mármint az osztálytársaid, hogy készülnek? A tanárok szintén nem tudnak románul, akkor a hivatalban mi van velük?


Hihetetlen számomra, hogy - tetszik, nem tetszik -, akármilyen a történelem, meg kell tanulni az anyaország nyelvét. Lehet magyar oviba, suliba járni, magyar akármi, de ha vki ennyire elhivatott, hogy az ország nyelvét nem tanulja meg, csak, akkor tényleg el kell költözni, mert pulikutya nehéz lesz ott élni.

2017. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
5. vok, gyors tanulási módszer kedves kérdező nincs. Az Ankit ismered? Keress rá a neten: öt év öt nyelv Anki néven, ez szó és kifejezés tanulására jó, ha azért van vmennyi alapod. De lehet, a legjobb lenne nekiülni, keríteni könyvet és abból tanulni, közben hallgatni román rádiót, filmet, olvasni újságot - bár ezeket lehet, nem most fogod tudni hasznosítani télen, talán tavasszal, addigra csak lesz vmi alapod.
2017. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De ott nincs román nyelv :(
2017. nov. 26. 17:10
 8/11 anonim válasza:

6. vok: az ankiban én találta. Letöltötted? Hozz létre egy csomagot, pl. angol, román, írj bele 2 szót, utána katt a megosztott tartalmakra bal alsó sarokban, és ez jön fel:

[link]

Legalábbis nekem igen. Remélem Neked is, mert passz, hogy innen hogy tudnám Neked letölteni.

2017. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amikor Erasmussal Romániába mentem tanulni, a Mondly nevű telefonos alkalmazást töltöttem le, elő is fizettem a prémium verzióra (20 euró), amivel elérhetővé vált valamennyi lecke.

Csodát nem kell várni tőle, de a legfontosabb nyelvtani alapismeretek és szókincs elsajátítására kiváló eszköz.


#5 Látszik, hogy fogalmad sincs a romániai román nyelvoktatás minden képzeletet alulmúló színvonaláról. Gyakorlatilag egyenlő a nullával. Az eddigi magyar évfolyamok eleve anyanyelvként tanulták, ami önmagában minősíti az oktatási rendszert.

Ez az új tantervvel megváltozik, meglátjuk, lesz-e érdemi változás.

Kevésbé problémás a helyzet többé-kevésbé kevert területeken élőknél, akiknek napi szinten érintkezniök kell a román közösséggel, Székelyföldön azonban (ahonnan bizonyára a kérdező is való) erre nincs lehetőség, így marad(na) a hagyományos, tankönyvi nyelvtanulás.

Érdekes egyébként, hogy a román nyelv gyenge ismerete általánosan jellemzi Hargita és Kovászna megyét, különösen a fiatalság körében. Sokan míg el nem mennek Vásárhelyre vagy Kolozsvárra, nagyjából ilyen szinten állanak még 18-20 évesen is, mint a kérdező.

Érdemes elgondolkodni azon, hogy talán nem azért van ez így, mert tömegesen vadnacionalista hátrafelényilazós mélymagyarok lennének.

2017. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm #8-as! Kovászna megyében lakok, azon belül is egy eldugott faluban.:(
2017. dec. 20. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!