Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskola vagy magántanár?

Nyelviskola vagy magántanár?

Figyelt kérdés

Angol középszintű nyelvvizsgát szeretnék letenni körülbelül 5-6 hónap felkészülési idővel.

Szerintetek melyik felkészülési mód érné meg jobban?

Olcsóbb lehet egy jó magántanár mint egy nyelviskola?



2017. szept. 25. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sok mindentől függ pl. milyen szinten vagy, mióta tanulsz angolt, mik a "nehézségek", milyen jellegű segítségre van szükséged stb.

A nyelviskola alatt gondolom a csoportos órákat érted, ha nem akkor bocsi :) Szerintem ennek is megvan az előnye, a csoporttársak lehetnek motiváló hatásúak és sokat lehet beszélgetni, párban dolgozni, ami nagyon hasznos. A hátránya pedig pont az, hogy többen vagytok, lehetséges, hogy neked túl lassú vagy túl gyors lesz, ahogyan haladtok az anyaggal és alkalmazkodni kell a többiekhez. Vannak, akik kisebb csoportban vagy egyedül jobban és kényelmesebben érzik magukat mert nem szeretnek mások előtt beszélni például, a magánórákon jobban meg is lehet beszélni a tanárral a dolgokat pl. mit nem értesz, mit kell még gyakorolni stb., az időpontok is rugalmasabbak. Olyan szempontból szerintem jobb, hogy akár úgy is meg lehet beszélni, hogy te otthon gyakorlod az olvasásértést, hallásértést, nyelvhelyességet, amiket egyedül, tanár nélkül is lehet és a tanárral pedig a szóbelire, levélírásra koncentráltok.

Anyagilag szerintem mindenképpen a csoportos tanfolyam éri meg jobban, a magántanárok általában drágábbak, én pl. 3500 forintot fizettem 45 percért.

Szerintem nézz körül, hogy milyen lehetőségeid vannak, milyenek a tanárok és érdeklődj korábbi diákoknál, hogy ők ajánlják vagy sem.

2017. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Honnan veszed, hogy 5-6 hónap elég lenne rá? Mióta tanulsz angolul és annyi idő alatt milyen szintre jutottál? Miért gondolod (mert gondolom, azt gondolod), hogy most majd 5-6 hónap alatt gyorsabban fogsz fejlődni, mint ahogyan eddig fejlődtél nyelvileg?


Szerintem juss el stabil B2 szintre, aztán csinálj meg néhány mintafeladatsort és kész, menj el vizsgázni, ha látod, hogy megvan stabilan a 70-80% (mert ugye 60% is elég, de ott izgulni fogsz, stb., szóval otthoni körülmények között többet kell tudni felmutatni.

2017. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Magántanár. Nekem az jött be. A csoportokkal az a bajom, hogy nem vagyunk egy szinten, mindig van, aki késik, aki bulizik órán, aki nem csinált házit, aki akadályozza a haladást, és úgy megy el az idő, hogy semmire sem volt elég. Magántanárnál pedig végig beszéltetett, a kérdéseimre azonnal választ kaptam, és a házi is nekem szólt, nem valami egyen tanmenet. Azt gyakoroltam, amire szükségem volt és nem azt, amit a könyv előírt.
2017. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyetemistaként szerintem el tudom dönteni mit mennyi idő alatt tanulok meg. És alapszinttől valamennyivel töbett tudok.
2017. szept. 25. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább a kettő kombinációja.

Beszédcentrikus nyelvtanfolyam a vizsga előtt ahol sok különböző emberrel tudsz kommunikálni és lesz rutinod a szóbelire viszont ha nincs szerencséd rossz csoportba kerülsz ahol nincs esélyed a pénzed visszaszerzésére.

Magántanár az idő többi részére. Előnye, hogy elég nagy beleszólásod van és hozzád igazítják. Amennyiben az adott tanár nem válik be egyszerűbben lehet váltani mert nem kell előre kifizetni az egészet. Hátránya, hogy lehet olcsóbb mert kevesebb óra is elég, viszont a magasabb díjak miatt nem garantált.


Lehetne vitatkozni, hogy anyagilag melyik éri meg jobban, minden érvnek megvan a maga igaza de ha biztosra szeretnél menni és jó eredményt elérni akkor mindenképpen magántanár még ha drágábban is jössz ki belőle.

2017. szept. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

"Egyetemistaként szerintem el tudom dönteni mit mennyi idő alatt tanulok meg."


Honnan? Nyelvtanárnak tanulsz? Hány éve?

Egyetemistaként beláthatod, hogy ez elég soványka válasz így, a semmivel alátámasztva. Egyetemisták között is vannak olyanok, akik viszonylag lassabban tanulnak nyelveket.


"És alapszinttől valamennyivel töbett tudok."


Az mondjuk A2. Továbbra sem tudjuk, hogy hány év alatt... Felőlem... A te pénzed. Illetve a szüleidé, gondolom...

2017. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!