Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet több idegen...

Hogyan lehet több idegen nyelvet szinten tartani?

Figyelt kérdés

Általános iskolában németet tanultam, gimnáziumban olaszt és franciát, egyetemen elkezdtem a portugált, s ezek mellett természetesen az angollal is foglalkoztam.

Mind az öt nyelvből legalább középfokú a nyelvtudásom, viszont ezt csak úgy tudom tartani, ha nagyon sokat foglalkozom mindegyikkel, elég sok időt elvesz.

Gondolom vannak néhányan közületek, akik több idegen nyelvet is beszélnek, nektek mi a titkotok? Milyen praktikáitok, tippjeitek vannak esetleg?


2017. szept. 26. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 3 nyelvvel van így. Mind a hármat használom napi szinten. Sajnos csak így tudod szinten tartani őket. Ahogy számolom ez 5 db nyelv. Ha csak nem vagy nagyon durván nyelvzseni vagy a munkához nem szükséges, akkor 1-2 nyelvtől mondj búcsút. Amúgy is értékesebb, ha az ember csak 1-2 nyelvet beszél de azokat magas szinten, mintha beszélne 7 nyelvet makogva.
2017. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig két módszer vált be.

1. Minden nap gyakorlok egy kicsit. Újságolvasás, filmnézés, regényolvasás és levelezés idegen nyelven.

2. Felsőfokig nem állok meg mert addigra már ösztönösebben lehet használni a nyelvet amit lassabban felejtünk el mint a bemagolt szabályokat.


Most azzal próbálkozom, hogy japánul tanulok amit "angolul" tanítanak, tehát angolul vannak a magyarázatok.

2017. szept. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!