Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel fejleszthetem a nyelvtud...

Mivel fejleszthetem a nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

14L

Gimnáziumba tanulok angol nyelvet. Nem vagyok rossz belőle mert 5 vagyok, de azért nagyon megszenvedek.

Ha adnak egy 1-2 oldalas tételt simán megtanulom meg beszélek róla, de viszont hiába tanulom meg mert random sokkal egyszerűbb dolgokról nem tudok elbeszélgetni. Ebben a tanévben viszont a tanár vinné középfokú szóbeli nyelvvizsgára. Én nagyon szívesen készülök erre a vizsgára, de van mikor nagyon nehezen megy. Esetleg tudtok ajánlani valamit hogyan fejlődjek?



2017. szept. 27. 19:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Origo- B2
2017. szept. 27. 19:27
 2/8 cathilina ***** válasza:
Amennyire én látom, a te problémád az, hogy csak bemagoltad, amit eléd raktak, de rutinod az nincs. Olvass angolul híreket, írj fórumokba, nézz sorozatokat, találj valakit, akivel beszélgethetsz! Próbáld spontán használni a nyelvet, ne csak a megtanult szövegeket ismételgesd! Ha hallasz/látsz valami érdekeset, állj meg egy percre, és gondolkodj el rajta, hogy hogy is mondanád ezt el angolul! Sajnos aktív szókincset aktív használattal tudsz bővíteni.
2017. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ahogy az előttem szóló is mondta, az a baj, hogy te mindent bemagoltál, és ezek lassan feledésbe merülnek. Amit ajánlani tudok az szintén az angol nyelven való olvasás, filmezés, beszélgetés. Ha gondolod, én szívesen leszek az angol levelezőtársad. Segíthetek kijavítani a hibáid, és talán pár tanáccsal is szolgálhatok :)

19/L

2017. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne csak tanuld az angolt, hanem használd is. Bármire, amihez kedved van, és minél többet.
2017. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Manythings.org, BBC radio1 6 minute English app.TOEFL app, Couchsurfing weekly meeting...talan ahhoz meg fiatal lennel, mert altalaban kocsmakban v pubokban van, Bp most nem tudom hol, de mondjuk egy internacionalis suliba valami kulonfoglalkozasra v ilyesmi, ahol hasznalhatod.
2017. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de azt el kell mondani hogy nem magolok mert nem tudok, akkor nekem az másnapra kerül feledésbe. De itt a tavaly ilyenkor kiadott tételeket én simán eltudnám mondani meg beszélni róla, de ha kérdeznek olyan dolgot amire tudnék válaszolni nem mindig tudok mondatot alkotni. Ha tudnék mondani magolós típust, az a barátnőm, mert ő bármiről van szó (irodalom, angol, töri) mindet pontosan szóról szóra adja vissza, ha kimarad egy dolog nem bírja megoldani, azt hogy máshoz fűzze és úgy mondja el..
2017. szept. 30. 07:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Magolás vagy nem magolás – lényegtelen. Ami számít, az nincs benne a tételekben, leckékben.


Én azt javaslom, olyan helyekre járj olvasni, ahol érdekes és rövid hírek vannak, mint mondjuk a 9gag, és ott aztán kiélheted a gyakorlásodat komment formájában. Előfordulhat, hogy válaszol is valaki, aztán te meg arra válaszolsz, máris sokkal életszerűbb szituációkba kerülsz, mint a semmiről sem szóló nagy, és dagályos prezentációkon keresztül.


Nézz és kommentelj a YouTube-on kedvenceket. Kommentelj és kész. Sokat fog segíteni.

2017. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ami számít, az nincs benne a tételekben, leckékben."


Ez azért így túlzás, hiszen ami nyelvtant meg szókincset ott használ, meg azok a képességek, amiket kommentelés közben majd használ (szavak jelentésének kikalkulálása szövegkörnyezetből, stb.) igenis a leckék részei, ezeket tanítják és fejlesztik a tankönyvek, ha valaki rendesen tanul belőlük, nem csak lemásolja a házit valakiről óra előtt meg hasonlók...

Sőt, az is, hogy használja a nyelvet órán kívül is minél többet, az is a lecke része. Soha egyetlen tanár se mondja az ellenkezőjét szerintem, sőt, éppen ezt javasolja, amit te, hogy kommenteljen, meg ilyenek.

2017. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!