Kínai érettségi?

Figyelt kérdés
Egy jó nyelvérzékkel és lekesedéssel megáldott embernek mennyi időbe telhet megtanulni kínaiul annyira, hogy abból érettségit lehessen tenni? Persze tudom ez minkenkinek más, úgy értem, hogy kb. hány tanóra szükséges? Illetve mennyi írásjel tudása szükséges hozzá?

2017. okt. 4. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy diák volt itt a gimimben, aki ilyen szokatlan nyelvből érettségizett, japánból. "Szívességből" hoztak össze neki egy bizottságot Pesten (itteni tanárok intézték el), japán professzorokkal. Ő 1,5 évet volt kint nagyjából Japánban, míg gimis volt. Tudom, hogy nem kínairól van szó, csak mondom, hogy már pusztán a hasonló bizottság összehozása is nehéz feladat, nemhogy a nyelv. Kínaira szokták mondani, hogy aki nem tud/nem akar kint éveket tölteni Kínában, az még egy rendes középszintet sem fog elérni, vagy nyögve. Oké, hogy az érettségi nem olyan nehéz, mint az egyetem (vagy mégis?), de a kínai nem könnyű. Talpraesett, jó kínai tanár kell neked, meg temérdek befektetett óra és pénz. Meg az, hogy ki tudj menni Kínába tanulni, mielőtt érettségizel. Az a leghatékonyabb.


Párom most Ljubljanában tanul japánt egyetemen, ők 4 év intenzív munkával jutottak el egy N2-es szintre (~középszint), japán professzorokkal. Nekik 2136 kandzsit kell tudniuk, úgy tudom, a kínai szakosoknak kétszer annyit. Ez egyetem, de szerintem egy (magyar) kínai érettségihez is rengeteg kell.

2017. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. okt. 4. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:
lol kínai szakosoknak egy kanjit sem kell tudni...
2017. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!