Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségi vagy...

Ubulka99 kérdése:

Emelt szintű érettségi vagy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős gimnáziumban és számolgatom a lehetséges pontokat.

11. év végén érettségit tettem középszinten német nyelvből. Egész jó lett, 4-es.

Tapasztalatotok szerint, hogyan lenne érdemesebb csinálnom:

- januárban nyelvvizsga, közép fokon. Pont: +28 és a középszintű német érettségim, ami 63 pont

- májusban emeltezzek németből. Pont: x +50 (60 % ESETÉN MEGKAPOM A NYELVVIZSGÁT? Ez ugyan olyan értékű, mintha pl. lenne egy Origós nyelvvizsgám? Ugyan úgy elfogadják?)

De akkor meg minek csináltam meg előrehozottan, ha májusban újra érettségizek. Az őszi szintemelőre már nem tudok felkészülni.

(Magyarból is emelt szintűzni fogok (+ 50 pont), menne még mellette a német is? Járok egyébként külön tanárhoz nyelvvizsga-felkészítés miatt.)


Nagy bennem a zavar. Sok a kérdés. Ti mit csinálnátok?



2017. szept. 9. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Külföldön is elismert középfokú nyelvvizsga.
2017. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy emelt szinten a német vagy közép szinten újra egy 90% környékére
2017. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És a közép mellé nyelvvizsga. De az emelttel jobban járnál
2017. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Januári nyelvvizsgát választanám egy olyan központnál ami államilag elismert és nemzetközi bizonyítványt is ad:

-ennyivel kevesebbet kell majd tanulni az érettségi időszakra így az időt és energiát a többi tárgyra lehet fordítani

-középfokú nyelvvizsga könnyebb mint egy emeltszintű érettségi

-kisebb a kockázata: ha nem sikerülne Március környékén újra lehet próbálni


Már több mint 5 éve érettségiztem így a pontszámításban nem vagyok naprakész de mint tapasztalt vizsgázó ezt választanám.

2017. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Emelt érettségiért járó + 50 pontot csak akkor kapod meg, ha felvételi tárgyad, különben nem.(A nyelvvizsgáért járó 28at ettől függetlenül megkapod, csak vedd figyelembe.)


Én a a nyelvvizsgára szavazok.

2017. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hová és milyen szakra szeretnél jelentkezni, tulajdonképpen a várható ponthatáron múlik.


A nyelvvizsgát szerintem minden szakon elfogadják és jár érte a 28 többletpont. Az emelt szintű érettségire pedig csak akkor kapsz +50 pontot (45% felett), ha az felvételi tárgy az adott szakon. Egy idegen nyelv érettségit szinte minden szakon elfogadnak, illetve a magyar is sok szaknál szerepel, tehát ilyen szempontból ezzel is jól járnál. Pontszámítás szempontjából mindenképpen az emelt szintű érné meg jobban, hiszen, ha magyarból illetve németből is emeltet teszel, akkor kapsz érte +100 pontot (tehát a maximálisan vihető többletpontot). Ezzel szemben, ha csak magyarból csinálsz emeltet és mellé lesz egy középfokú komplex nyelvvizsgád, akkor csak +78 pontod lesz.

Ha idegen nyelvből csinálsz egy emelt szintű érettségit, akkor 60% felett az egy B2 komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül. Ez szerepel is az érettségi bizonyítvány záradékában, és ez egy ugyanolyan hiteles államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítványnak minősül, mint akármelyik nyelvvizsgaközpont által kiállított bizonyítvány.

Mérlegeld, hogy neked melyik éri meg jobban. A nyelvvizsgának az az előnye, hogy több lehetőséged van, ha elsőre nem sikerül, akkor még mindig meg tudod próbálni még egyszer. Ezzel szemben az emelt érettségit csak egy időpontban tudod megcsinálni, májusban (ha májusban nem úgy sikerül ahogyan szeretnéd, akkor utána ősszel még mindig tudsz rajta javítani, csak ugye az már "késő", ha mindenképpen kell a felvételidhez, tehát az már egy év kihagyás). A nyelvvizsga elviekben könnyebb mint egy emelt szintű érettségi. Ugyanakkor a nyelvvizsgádért kevesebb pontot kapnál, mint az emelt szintű érettségire.

Ha valami magas ponthatáros szakra szeretnél menni vagy a jegyeid miatt úgy érzed, hogy szükséged lenne arra a plusz 100 pontra, akkor egyértelműen az emeltet kell választani (két emeltet is meg lehet csinálni együtt). Ugyanakkor, ha kevesebb pont is elég, akkor a nyelvvizsga is elég a magyar emelt mellé.

2017. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szitakötő25 ***** válasza:
45%

Ha némettel akarsz tovább tanulni, akkor feltétlenül az emeltet válaszd, de kösd fel a gatyád, mert a közép érettségi kb. az alapfokú nyelvvizsga szintjének felel meg, és az a 63% azért nem egy csúcsteljesítmény.

Ha nem akarsz vele továbbtanulni, akkor gyúrj rá a nyelvvizsgára, de nagyon. Nem ijesztgetni akarlak, nyilván attól is függ minden, hogy melyik fajta nyelvvizsgát választod, de nem könnyű. Nem fényezem magam, csak egy példát mondok: én 0 ráfordított energiával 92%-os közép érettségit írtam, de kicsivel utána a B2-es nyelvvizsgám csak 74% lett. Csak azért mondom, hogy akármelyiket is választod, nagyon feküdj neki, mert egyik sem egyszerű.

Remélem, azt tudod, hogy csak akkor kaphatsz diplomát, ha van min. 1 B2-es nyelvvizsgád (lehet, hogy később már 2 kell, de ebben nem vagyok biztos). Ilyen esetben az emelted eredménye megfelel a nyelvvizsgának, de ha később majd olyan helyen akarsz dolgozni, ahová kell a nyelv, akkor többet érsz egy rendes nyelvvizsgával.

2017. szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!