Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gaál Ottó: Kreatív nyelvtanulá...

Gaál Ottó: Kreatív nyelvtanulás Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok, jelenleg angolul, németül, franciául tanulok, viszont el szeretnék kezdeni egy újabb nyelvet is. Imádok nyelvet tanulni. <3 Valaki használta már ezt a módszert? Mik a tapasztalatok?

2017. okt. 10. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon menő!
2017. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sok módszert próbáltam, de igazából csak 1 megy, ez a sajátom...

Nyelvtant megtanulni, utána munka közben hangoskönyvet hallgatok az adott nyelven, szabadidőmben pedig szótárazva hallgatom ugyanazt a nyelvet... utána pedig mikor már megy valamennyire alap szinten, akkor keresek facebookon random levelezőtársakat... eddig mindig találtam, van akire ráírok és gyanakodva elutasít, de a legtöbb hasonló korú tini akikre ráirtam, szívesen kiváncsian fogadtak... nyári még egy ingyen utam és szállásom is volt Miamiba egy ilyen levelezős havernál.2hétre... diákmelóból még a repjegy se jött volna ki :)

19/f angol, orosz

2017. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én próbáltam angolból és németből. Nem rossz egy alap szinten, de csak az nem lesz elég. Én úgy csináltam, hogy mellette a gimiben is tanultam mindkét nyelvet. Nulláról elkezdve nem tudom, milyen lehet. Keveset magyaráz, néha csak utólagosan (ez nekem nem volt baj, mert csak gyakoroltam és szisztematizáltam a tudásom, értettem már az órai tananyagból úgy is). Nem csináltam végig egyiket sem, mert egy idő után unalmas, meg hát ugye egyre nehezebb vagy közben letettem a nyelvvizsgát és nem kellett már. Azért elég erős anyag és megér egy próbát. Tesóm próbálta az olaszt szinte nulláról Gaál Ottóval, de neki egyáltalán nem tetszett. Egyik barátnőm csinálta a németet és sérelmezte, hogy néha inkonzisztens (kiemel vagy nem) és az elején túl könnyű.

Mindenképpen jobb, ha a saját módszereddel tanulsz, ahogy feljebb is írták, nincs univerzális hatékonysági módszer. Valaki vizuális típus, valaki audiovizuális, valakinek ki kell mondania a szavakat, valakinek leírni stb. de ha ennyi nyelvet megtanultál, akkor gondolom már tudod, neked mi a jó :) Egyéni vagy, ne várj másoktól tökéletesen rádszabott módszert, gyorstalpalót.

2017. nov. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!