Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kéne ennek nekikezdeni?...

Hogyan kéne ennek nekikezdeni? Nyelvtanulás-újrakezdő

Figyelt kérdés

Abban a "speciális" helyzetben vagyok, hogy már majdnem 10 éve tanulom az angol iskolai rendszerben mégis a tudásom eléggé felemás.

Könnyen értek meg szövegeket, ebből adódóan sok szót ismerek, olvasgatok is egyszerűbb híreket(már ott tartok, hogy magamban nem is fordítom, hanem mintha magyarul olvasnám és csak értem) viszonylag eléggé jó a hallás utáni értésem is.


Azonban ha beszédről vagy mondatalkotásokról van szó(nyelvtan), megvagyok lőve.

Még az alapszintet sem kapizsgálom.

Hiába értem azt, amit le van írva vagy mondanak, magamtól mégsem tudnám úgy összerakni. S ilyenkor születnek meg a hibás mondataim(pakolgatom egymás után a szavakat nem törődve semmivel), azután izgulok és idegeskedek és a szókincsem is leszűkül kb. 100 szóra.

Hiába ismerek 10 kifejezést egy valamire, akkor is a legalapabbat használom..


Ez gondolom abból fakad, hogy sok videót néztem/játékkal játszottam, de soha nem használtam aktívan a nyelvet, mindig csak passzívan.

Hiába ismerem fel tudatalatt a formákat és annak megfelelően fordítok, amikor alkotni kéne nem jön elő.

Ezért leragadok a can-es és egyszerű jelen/jövő/múlt formáknál.


A tényleges kérdésre térve, milyen könyveket kéne megvásárolnom a nyelvtanhoz és milyen ahhoz, hogy eltudjam kezdeni a gyakorlást?

Azt gondolom, hogy igazából jó sok gyakorlásra és alapos nyelvtani magyarázatra, formákra lenne szükségem, hogy a már amúgy ismert formák ténylegesen/tudatosan a helyükre kerüljenek és tudjam is őket minimum olyan szinten használni, mint amennyire letudom magamnak fordítani.

Persze fogok keresni egy beszélgetőpartnert is, de ahhoz kéne először az a nyelvtan-formák helyrerakása.


Köszönöm annak, aki veszi a fáradtságot és segít! :)

Mindenkinek megy a zöld!



2017. okt. 7. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
.
2017. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hallgatni kell a nyelvet, hanem sokat olvasni is.
2017. okt. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 Úgy gondolom nem ment át a problémám. Nem azt mondom, hogy gyakorlott olvasó vagyok de az megy a legjobban.

Simán értem a középfokú nyelvvizsga feladatokat, hétköznapi témákról szóló cikkeket.

A probléma azzal van, hogy megalkotni nem tudom a szövegeket, mint írásban és szóban.


Hiába olvasok többet ha az alap nyelvtani formulát nem ismerem fel tudatosan és nem tudom gyakorlottan alkalmazni a kereteket.


Magyarul,: Egy nyelvtant elmagyarázó könyv érdekel, meg egy olyan könyv ami ezt brutálisan jól begyakoroltatja. Rengeteg feladattal.

2017. okt. 8. 08:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előbb ezt olvasd át:

[link]

2017. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam. Nem akarom kritizálni az írót de elég hangzatos dolgokat mond benne, ami valóban igaz csak picit kifordítva.


Maximálisan igaza van abban, hogy a magyar gyerek sem tanult nyelvtant, csak hát a környezet.

Én nem az USA-ban vagy Angliában vagyok, ahol egyszerűen rávagyok kényszerítve arra, hogy angolul beszéljek, hanem magyar földön, ahol jelenleg kb. semmi szükségem nincs a hétköznapokban az angol tudásomra.

Ezért magyarázhatja nekem, hogy nem kell szabályok közé szorítani a dolgot, de akkor mégis hogyan tanuljam meg?

Nem vagyok ott, hogy majdnem minden lehetséges verziót halljak, stb. és csak azzal tudjak gondolkozni.


Ennek ellenére az igazán hasznos volt tőle, hogy kötni kell képekhez és inkább az értésre mintsem a magolásra helyezni a dolgot.

Én is így gondoltam, azért is írtam a kérdésemben rengeteg gyakorlást, hogy az elméleti tudást ne csak úgy tudjam, hogy az elmémben megvan a táblázat hanem használni is tudjam.


Várok még a könyvek címét! :) Persze mindenkinek megy a zöld!

2017. okt. 8. 13:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Callan módszernek olvas utána, az tanít meg beszélni. Az elejétől át kell venned.
2017. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nyelvtant magában nem érdemes tanulni. Az pont olyan, mintha egy portugál város 30 éves telefonkönyvéből kitépnék a 142. oldalt, és odaadnák, hogy nesze, vágd be.

Gyakorló feladatok tömege meg nem létezik. Van itt 5, ott 10, amott 10. Ezek bárhol fellehetők, a neten is, az adott nyelvtani jelenséget, mondjuk present perfect beütöd a gúgelba, oszt válogatsz.

Egyedül meg sosem fogod érezni azt, amit társaságban.

Szóval, ez így most olyan, mintha a körtebefőttet át akarnád váltani gőzmozdonyra, mindkettő hasznps, de sosem fogják egymást jól helyettesíteni.

Szóval, ezeket figyelembe véve, szerezz egy tanárnak alkalmas, angolul nálad jobban tudó valakit, aki hajlandó aktívkodni.

2017. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Biztos nagy segítség egy tanár, de most sem az anyagiak sem az idő nem alkalmas arra, hogy tanárhoz járjak.

úgy gondolom, hogy már megvannak a tégláim csak a tervrajz kéne, ami alapján összerakom a házat.


Emellett nem érzem azt, hogy egy tanár olyan sokat tudna számomra segíteni.

Én is eltudom olvasni a szabályt, fel tudom fogni, gyakorolni is tudom(megoldókulccsal).

A fogalmazások/levelek javítására meg vannak külön erre szakosodott fórumok.


Az életem során volt már 5-6 angol tanárom. Mindenki máshogy próbált magyarázni, de rájöttem, hogy szimplán az volt a baj, hogy sohasem gyakoroltam csak dogák előtt átnéztem, megírtam ötösre az adott témakört és utána el is felejtettem.


Közben sikerült találni gyakorló könyveket, szóval majd úgyis kiderül mi lesz belőle. :)

2017. okt. 9. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:
írj! Minden nap írj egy a4 oldalt angolul egy-egy általad kiválasztott témáról. Hosszabb a nyelvi tervezés, így nem kell félni a pániktól, ha valami nem megy utána tudsz nézni. Rá fogsz ébredni, hogy sokkal jobb a tudásod, mint hitted. Ha már tudatosult benned a nyelvtan, akkor érdemes kifejezéseket gyűjtened. Ezután elkerülhetetlen - beszélgetned kell valakivel. Legrosszabb esetben saját magaddal. :)
2017. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, gyakorolj és gyakorolj. Nem fog olyan könyvet találni, amitől jobban fog beszélni. Beszélj a macskádhoz, kutyádhoz, meséld el neki a napod mindegy csak gyakorolj. Interneten van egy olyan oldal, ahol írsz fogalmazásokat és az anyanyelvűek kijavítják neked, azt is érdemes lenne megkeresned. Remélem segítettem, sok sikert :)
2018. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!