Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyár alatt fel lehet...

Egy nyár alatt fel lehet készülni egy középfokú német nyelvvizsgára majdnem 0-ról?

Figyelt kérdés
Sajnos egyetem mellett nem lenne rá időm, így csak a nyár jöhet szóba. Középsuliban tanultam németet több évig de szinte mindent elfelejtetem már, szóval nem hinném, hogy alapszinten lennék. Ha június végén elkezdek egy középfokú tanfolyamot akkor valamikor ősszel van egy kis esélyem lerakni a középfokút? Vagy inkább az alapfokot próbáljam meg? Fogalmam nincs, hogy mennyi maradt meg bennem a korábbi tanumányokból, lehet újraismétléssel előjönne valami, de még így is rengeteg szót és nyelvtant kellene megtanulnom.
2017. okt. 11. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem lehet. Alapfokúra se menj, az nem jó semmire.
2017. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem :/
2017. okt. 11. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Én általános iskola 4. osztálya óta tanulok angolt de úgy hogy minden évben, most másodikos vagyok egyetemen és én is jövőre készülök megcsinálni a nyelvvizsgát. Azt írtad hogy "0-ról" nulláról tényleg esélytelen szerintem. Én nagyon régóta tanulok angolt, érettségim 98%-os lett, voltam egy éves egyetemi nyelvvizsga tanfolyamon de még mindig nincs nyelvvizsgám..kicsit félek, nem akarok kifutni az időből. :/
2017. okt. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha tanultál annó, akkor biztos könnyebben fog rád "ragadni"

minimum 1év

De ne legyél tétlen, mindennap tanulj meg 15szót ,majd ezeket folyamatosan ismételgesd hogy megmaradjon

365x15=5475 ebből megmarad kb a fele amit tudsz használni a többiről meg lesz fogalmad ha hallod és lehet beugrik az adott tevékenység láttán hogy mi is az

Ehhez csak elszántság kell, rajtad múlik ez a része!

2017. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Azért különbség van aközött hogy valakinek tanítanak egy nyelvet, vagy hogy valaki nekiáll, és pl. napi 3-4 órában tanulja a nyelvet, esetleg kimegy németországba dolgozni, és emberekkel beszél stb...


Szerintem nem lehetetlen, viszont tanfolyammal hiába próbálkozol, magán tanár kell, és rengeteg szorgalom.

2017. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Csinálj meg egy emelt szintű német érettségit, hogy lásd, mennyire menne most azonnal legalább az írásbeli része (úgyis az számít jobban).
2017. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha egész nyáron német filmeket nézel, német könyveket olvasol, megtanulsz napi 10-20 szót, és a nyelvtannal is napi szinten órákat foglalkozol...akkor nem lehetetlen, de kéne valaki, akivel tudsz beszélni is, akinek tudsz írni levelet és leellenőrzi.
2017. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#3-as vagyok..miért lettem lepontozva, valaki elárulja? :D
2017. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg igen. Mivel korábban már tanultál, az visszajön. Alapfokúnak szerintem nincs értelme. Ha már haladtál valamennyit, próbálj olvasni. Sokkal könnyebb, mint hinnéd. Persze ne a Varázshegy legyen az első. Sok sikert, hajrá!
2017. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!