Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen ez szöveg? Sok a hiba?...

Milyen ez szöveg? Sok a hiba? Fél év alatt magántanárral, és rengeteg tanulással összehozható egy kommunkicáiós szint?

Figyelt kérdés

Hello!


She is Nora. Nora born in Norway, but she and her family live in America since she was 11 years old. She finished the University of Chicago in 2010.

She live and work in New York as teacher since 2011. In the next year she marriage her fiancé with William. They meet 5 years ago at he baseball match.

Both love to play baseball , they are playing every weekend in Central Park.

Nora a really sporty person, next to baseball she d yoga, swim an train with kettlebell.

She really likes do to travel.


2017. okt. 13. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

She is Nora. Nora WAS born in Norway but she and her family HAVE BEEN LIVING in America since she was 11 years old. She finished the University of Chicago in 2010. She HAS BEEN LIVING and WORKING as a teacher in New York since 2011. Next year she GOT MARRIED TO her fiancée, William. They MET 5 years ago at A baseball match.

THEY both love to play baseball, they play in Central Park every weekend. Nora IS a really sporty person, BESIDES (next to az helyileg “mellett”) baseball, she DOES yoga, swimS and trainS with kettlebell.

She really likes to travel.

2017. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Ahh, írtam neked egy nagyon hosszú választ és nem tudtam elküldeni az internetem miatt.


Lássuk megint: Ez nem rossz, ha ilyet tudsz beszédben spontán produkálni az bőven rendben van. Van benne persze sok kis hiányosság, igeidőket fontos lenne átvenned, alapvető nyelvtani hibák is akadnak, mint az E/3-ban a s kihagyása sima jelennél. Kicsit döcögős szöveg, de intenzíven egy jó tanárral ki lehet hozni belőle sok mindent.

Angol nyelven tanulok design-t és van osztálytársam, aki nincs ezen a szinten...


Leírom neked a szöveget kicsit folyékonyabban, "angolosabban", de nem ígérem, hogy hibátlanul, bár elméletileg C2 szinten beszélek, a nyelvvizsgáim után inkább a folyamatosságra koncentráltam, mintsem, hogy tökéletes legyen nyelvtanilag, amit mondok.

Plusz egy apróság: Amerika az egész kontinens, Kanadával, Brazíliával, és az összes többi Dél-Amerikai országgal, az Államok az hivatalosan the US vagy the USA.


Tehát:

She's called Nora. She was born in Norway, but she has been living in the USA wit her family since she was 11 years old. She graduated at the University of Chicago in 2011.

She has been been living and working in New York since 2011. She works as a teacher. Next year she's marrying her fiancé, William. They met at a baseball game 5 years ago.

Both love to play baseball, they play every weekend in Central Park.

Nora is a really sporty person, apart from baseball, she does yoga, swims, and trains with a kettlebell regularly.

She also travels a lot, which she enjoyed very much.


Egy kis plusz tipp: Nézd meg az összes kedvenc filmed angolul, ANGOL felirattal, és koncentrálj a helyzetekre és a szövegre. Én az amerikai filmeket könnyebbnek találom érthetőség szempontjából, és ha lehet olyat válassz, ami életszerű témával rendelkezik. A Disney filmek is könnyű nyelvezetűek, meg pl. a Harry Potter filmek is (attól hogy angol, nem amcsi).


Sok sikert! :)

2017. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es: Nem akarok "pain in the ass" lenni, de a "next year she got married" azt jelentené, hogy jövőre összeházasodott. Minden más tökéletes, csak nem szeretném összezavarni a kérdezőt, nekem is sok beidegződésem volt amit nehéz volt elfelejtenem.
2017. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
+ Saját elírás: "which she enjoyS very much"
2017. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tyűűű köszönöm szépen!:) Fogalmam sincs miért America-t írtam.:| De úgy látom ide nagyon kevés lesz ez a fél év...:/
2017. okt. 13. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd a fenébe az angol. Menj le inkiább a térre számháborúzni.
2017. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!