Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SOS! Ez past simple vagy...

SOS! Ez past simple vagy present perfect? Miért?

Figyelt kérdés
Az hogy voltam amerikában az ugye present perfect, mert emlékeim vannak róla. de az hogy voltam a boltban az past simple, de miért? arról is vannak emlékeim hogy voltam a boltban
2010. máj. 29. 16:10
 1/8 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom hogy a voltam amerikában azért present perfect mert ugye annál nincs kifejezett időpont hogy tegnap voltam amerikában. Tehát mi úgy tanultuk h mivel még élek ezért ezt mondhatom. Viszont ha azt mondom voltam amerikában de már halott vagyok vagy teszek mellé egy időpontot akkor past.

A voltam a boltban, az meg nem tudom szerintem kell lennie ott valami időhatározónak, mert ha nincs akkor az is perfect.

Mi így tanultuk így tudom. De ha írsz angol mondatot segítek.

2010. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
I have been to the shop vagy I went to the shop? (arra gondolok hogy tegnap voltam)
2010. máj. 29. 16:21
 3/8 anonim válasza:
100%
Az I went to the shop yesterday az a helyes. Az hogy miért nem igazán tudom megmagyarázni talán azért mert ez már egy lezárult esemény, vagy nem tudom lehet hogy valaki tudja.
2010. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Ha kiteszed az időpontot, past simple, ha nem mondod meg, mikor, csak hogy már jártál ott, az present perfect. Mindegy, hogy a sarki fűszeres vagy Amerika.
2010. máj. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2010. máj. 29. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy előttem írták. Míg a past simplenél az időpont a lényeges, addig a present perfectnél maga az esemény, illetve annak az eredménye.
2010. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

csak akkor lesz egy mondat present perfect,ha:

1. Valami a múltban kezdődött és még mindig tart

2. egy múltbeli cselekmény esetében nem maga a cselekmény a fontos, hanem annak a következménye(pl elvesztettem a pénztárcámat. Nem az a fontos, hogy elvesztettem, hanem hogy nincs meg)

3. Ha valahol már voltál életedben(ország, város), azt is present perfecttel fejezed ki


Annak hogy voltál a boltban (de már nem vagy ott)nincs különösebb jelentősége a mára nézve, valamint nincs megadva pontos idő sem, hogy mikor voltál, ezért lesz past simple

Remélem tudtam segíteni :)

2010. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenkinek zöld:)
2010. máj. 29. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!