Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben az angol mondatban...

Webnyelv kérdése:

Ebben az angol mondatban miért van Present Perfect Continuous?

Figyelt kérdés

Coptic Christians have been gathering in a Cairo church ahead of the funerals of protesters killed in Sunday’s rioting.


A mondat innen való:

[link]


Tudom, nem csak akkor használjuk, ha for, since van a mondatban, hanem pl. ha egy cselekvés éppen folyamatban van egy ideje, amikor egy másik bekövetkezik. De akkor meg Past Perfect Continuous kéne, nem Present, nem?

Ráadásul ez a mondat önálló bekezdés, el van választva a következő mondattól, ezért sem világos, mihez viszonyít.

Present Perfect Continuous használatánál még írják: a cselekvés hosszabb ideig tartott, és a jelenben is érzékelhető hatása van. Hát itt nem értem, milyen hatása van a jelenben annak a gyűlésnek...


Arra utal esetleg az igeidő, hogy éppen csináltak valamit és előre érzékelteti, hogy valami ezt megszakította, de erre a szöveg későbbi mondata utal? Furcsa. De akkor is past kéne, nem present...


2011. okt. 11. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem arra utal, hogy annyira friss a hír, hogy még most is tart, vagy legalábbis nincs info az összejövetel végéről. Past perfect continuous akkor kellene, ha a múltban felyeződött be a cselekvés, vagy a múltban van az a pont, amire a kijelentés vonatkozik.

Például a Csenegetett Mylord végén a stáblista felett ez állt: "You have been watching", vagyis őket látták, folyamatosan, egészen mostanáig. Itt is valami ilyesmi lehet.

2011. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
**Csengetett Mylord. (Elírtam, bocsánat.)
2011. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyülekeznek (már elkezdtek gyülekezni, és jelenleg is gyülekeznek, azaz egyre többen vannak...)

Múltban kezdődött, jelenben is tart - pp

egyre... - continuous

past nem lehet, hiszen a cikk írásának idejében, a jelenben gyülekeznek a temetést megelőzően... A fokozatosan növekvő tömeg miatt (változó állapot) muszáj a folyamatos.

2011. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egyébként az "összejövetel végéről" van info:

"The first services are set to take place later on Monday."

Ők pedig emiatt gyülekeznek...

2011. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát nem tudom, mikor fogom megjegyezni a Present Perfect Continuous használatának összes szabályát... méghogy az angol könnyű!

Pedig egyszer már értettem, csak elég ritkán használom.

2011. okt. 11. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!