Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségin hogy...

Emelt angol érettségin hogy kell aláírni a levelet?

Figyelt kérdés
Annyira ki van kötve, hogy nevet sehova se szabad írni, csak kódszámot... Na de ha hivatalos levelet kell írni? Direkt megadják, hogy fiktív név legyen az aláírás? Vagy oda saját nevet kell/lehet írni? Akkor meg mi értelme, hogy sehova (máshova) se szabad nevet írni?

2017. okt. 18. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Természetesen a saját nevedet.
2017. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Odaírod, hogy "name"
2017. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha annyira a lelkünkre kötik, hogy nem szabad nevet írni sehova, akkor egyáltalán nem annyira "természetes", hogy a saját nevemet írjam. Sőt. Azt, hogy tud-e valaki eléggé angolul úgy is meg tudja mutatni, hogy más nevet ír. Ehhez képest mégis úgy szokták csinálni a vizsgázók, hogy a saját nevüket írják? És nem látja a rendszer, hogy akkor itt kilóg a lóláb és bukik az egész híres titkosítás?
2017. okt. 18. 19:42
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Barátnőm tavaly emeltezett, ő fiktív nevet használt, és max. pontos lett a levele, szóval használhatsz nyugodtan valami kitalált nevet, azért pontot nem fognak levonni:)
2017. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Vagy ird, hogy XY vagy Name.

Igazabol azert sem fognak pontot levonni, ha a sajat neved beirod. Azert mondjak, hogy nem szabad, hogy az egesz "nevtelen" maradjon. Ezert kellenek a kodszamok.

Egy biztos, a kodszamod nev helyett semmikepp se ird be, azert mar lehet vonnanak le pontot.

2017. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom elkéstem a válasszal,de hátha hasznos még valakinek: kovács bélaként is aláírhatod, vagy X.Y-ként is, a lényeg, hogy alá legyen írva, és mivel emelt, ezért ne használd a saját neved.
2018. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"kovács bélaként is aláírhatod, vagy X.Y-ként is, a lényeg, hogy alá legyen írva"


De máshogyan kell aláírni egy baráti és máshogyan egy hivatalos levelet. Az X.Y-ból nem derül ki, hogy keresztnevet helyettesít-e, vezetéknevet, vagy mindkettőt.

2018. máj. 12. 08:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Barátit én úgy írtam alá, hogy Jane. Nyilván ott nem fogsz vezetéknevet használni. Hivatalos levéllel én mondjuk még egyik emelt feladatsornál se találkoztam.:)
2018. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!