Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a kéttannyel...

Mi a véleményetek a kéttannyelvű sulikról?

Figyelt kérdés

A suliban angolt tanulok, de gondolkozom rajta, hogy német kéttannyelvűbe menjek, nulladik évfolyamra. Megtanítanak nulláról? (Mekkora lesz a hátranyom azokkal szemben akik már tanulták a nyelvet?) Milyen lesz utana a következő négy év? (Németül tanulni tárgyakat)

Ezt elsősorban olyanoktól kérdezem akiknek van ezzel kapcsolatban tapasztalata..



2017. okt. 22. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Akkor van csak értelme, ha nem magyar anyanyelvű legalább az egyik tanár.
2017. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Kéttannyelvű az nem azt jelenti, hogy két idegen nyelvet tanítanak. Azt jelenti, hogy van egy húzó idegen nyelv (pl angol vagy német) és egyes tantárgyakat azon a nyelven tanítanak (nekünk a töri, biosz, földrajz meg a matek volt angolul). Emellett persze tanulhatst második idegen nyelvet.

Személyes tapasztalatom, hogy egy kalap szart nem ér, nem így tanulod meg a nyelvet, ha em pl idegen nyelvterületen élsz, idegen nyelvű könyvek, tv műsorok. A suliban olyan vegytisztán tanítják a nyelveket, ha úgy amarsz beszélni egy adott nyelvű külföldivel, akkor először azt fogja találgatni, hogy melyik bolygóról jöttél. De kinek a pap, kinek a paplan.

2017. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
Akkor már inkább a paplan.
2017. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom mi az a kéttannyelvű, de köszönöm a válaszaitokat. Légyszi írjatok még, elsősorban azok akik jártak ilyen suliba!
2017. okt. 23. 06:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Én angol kéttanos vagyok. Nálunk a töri, földrajz és civilizáció van angolul, plusz van egy anyanyelvi lektorunk is. Szerintem ezekkel a tantárgyakkal a szókincsedet lehet fejleszteni. Első évben pedig szerintem elég jól meg lehet tanulni a nyelvet, de az is igaz hogy csak akkor fog menni ha te is teszel érte magadtól(filmeket nézel, olvasol stb.). Én pont fordítva voltam, általánosba németes voltam, angolul semmit nem tudtam, de nem éreztem magam annyira hátrányban, mivel legelőről kezdtünk mindent.

Szóval összességében megéri szerintem, plusz az ötödik év végére meglesz a felsőfokúd is(legalábbis nálunk):)

2017. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!