Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt valaki origo, német...

Volt valaki origo, német középfokú nyelvvizsgán mióta nincs a nyelvtani teszt?

Figyelt kérdés

Milyen volt?

Még tavaly voltam szóbelin, az sikerült. Az írásbelire 4 hónapja készülök, korábban jártam tanárhoz, de időközben babám született. Nem tudom mire számítsak. Decemberbe tervezek menni.



2017. okt. 22. 22:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Szavakat tanulok és kifejezéseket, fordítok, levelet írok, olvasok, nyelvtan elmélet és a szóbeli témaköröket újra átvettem. Van esélyem vagy járjak ismét tanárhoz? Annó még az 50es tesztre készültem.
2017. okt. 22. 22:34
 2/9 anonim ***** válasza:

Tavaly decemberben voltam náluk német B2 komplexen. Az a lényeg az origónál, hogy minél vastagabb oda-vissza szótárat vigyél, mert végig lehet használni.

Mielőtt válaszolsz a kérdésekre a hosszú szöveges feladatnál, ceruzával odaírod az idegen szavak mellé, hogy mit jelentenek, és egyértelmű válaszokat írsz.

Ugyanez fordításnál is, piszkozatot is érdemes írni, nekem 15/13 pont lett, pedig sose fordítottam egy az egyben hosszabb német szöveget korábban.

A szövegalkotásnál a nagyobb szótárakban vannak levélminták és hasonlók, kövesd a támpontokat és minden rendben lesz.

Az egyetlen nehezebb feladat az, amikor magyarról németre fordítasz úgy, hogy közben a felére tömöríted (20-25 írott sor) - itt az a trükk, hogy előbb a magyarra fordítod és tömöríted piszkozatra, utána átfordítod németre. A hellyel lehet spórolni, ha vékonyabb tollal, sovány betűkkel írsz, meg hasonlók.

Hidd el, rengeteg idő van rá; ha precízen és kidolgozottan, nem kapkodva, akkor nem lehet baj. Én most fogok menni felsőfokú németre, a taktika ugyanez lesz.

2017. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, nagyon kedves vagy! Még azt szeretném kérdezni, hogy egy vagy kétnyelvűn voltál?
2017. okt. 22. 23:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Kétnyelvűn. Szívesen.
2017. okt. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
51%
Kétnyelvűn nincs magyarról németre fordítás, egynyelvűn se
2017. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, én is így tudom.
2017. okt. 24. 16:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Középfok:

[link]

3. KÖZVETÍTÉS IDEGEN NYELVRŐL MAGYARRA


Felsőfok:

[link]

3. KÖZVETÍTÉS MAGYARRÓL IDEGEN NYELVRE

4. KÖZVETÍTÉS IDEGEN NYELVRŐL MAGYARRA


Felsőfokon már van. Egyébként pár éve még volt középfokon is oda és vissza is. #2 #4 voltam.

2017. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Középfokon németről magyarra van fordítás.
2017. okt. 24. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Kösz

Nagyon hasznos volt

2018. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!