Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német B2 Origo vagy eszperantó?

Német B2 Origo vagy eszperantó?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, és mindenképpen kellene még egy nyelvvizsga plusz pontért. Legjobb lenne márciusban nyelvvizsgáznom, de nem tudom melyiket próbáljam meg. Német nyelvet általános iskolában tanultam kb 4 évet, illetve most gimnáziumban tanulom negyedik éve, közép haladó csoportban (bár nem érzem magam középhaladó szinten). Nézegettem az Origo nyelvvizsgát, nem tűnt annyira nehéznek. Az eszperantó nyelvet viszont sokan ajánlják, hogy pár hónap alatt internet segítségével meg lehet tanulni középszintre. Mi a véleményetek? Melyik lenne számomra könnyebb? Illetve, ha az eszperantó, ahhoz jó a Duolingo nevű alkalmazás kiegészítve valamilyen számítógépes kurzusprogrammal?

2017. okt. 28. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

A német nyelvtudásodat illetve ennek kapcsán a sikeres nyelvvizsga valószínűségét nehéz felmérni. Eszperantóból a középfokra történő eljutás ÁTLAGOSAN 200-250 tanulási órát igényel. Ennek fele szokott tanári vezetéssel történni (tanfolyam vagy magántanár), a másik fele az egyéni gyakorlásra kell. A mostanában induló eszperantó tanfolyamok a márciusi vizsgára készítenek fel, ez tehát egy reális választás lehet.


A te szempontodból a kulcskérdés a sikeres (!) nyelvvizsga valószínűsége, hiszen sikertelen próbálkozás esetén nem kapsz többletpontokat a felvételihez...


A német szintedet neked kell tudni felmérni, de eszperantóból napi 2 óra tanulással szinte biztosan sikerrel lehet addig felkészülni.


A te számodtra az eldöntendő Kérdés: melyik ad neked nagyobb sikereségi valószínűséget?


A Duolingo egy jó program, de tudni kell hogy az eszperantó része CSAK angolul vagy spanyolul érhető el, másrészt pedig nem a Rigós nyelvtani követelményekre készít fel, hanem csak társalgásra és sima beszélgetésre.


Létezik profi online-tanfolyam eszperantóból, az első leckéjét szabadon ki lehet próbálni, de léteznek tanfolyamok és magántanárok is. Mindenképpen keress valami oktatási segítséget pl. a központi eszperantó.hu oldalon, mert magántanulóként csak nagyon keveseknek sikerül felkészülniük...!


Sok sikert, akármelyik nyelvet is választod!

2017. okt. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!