Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a nehezebb...

Szerintetek melyik a nehezebb angolból, a gazdasági szaknyelv vagy a felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
felső
2017. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a gazdasági szaknyelvet nehezebbnek tartom, mivel elég nagy szakmai szókincs kell hozzá. Inkább felsőfokút csináltam, mert a nyelvtan csak egy kicsivel nehezebb, mint a középfoknál, de az általános, mindennapi szókincs jobban ment nekem. Úgy voltam vele ha egy szó nem is jut eszbe nincs akkora gond, körbeírom, átfogalmazom a dolgot, míg a szakmainál ezt nehezebb, fontosabb hogy tényleg tudd a szaknyelvi kifejezéseket. De gondolom ez egyénfüggő ki melyiket preferálja.
2017. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kinek melyik a nehezebb

(aki tanulta a gazd-i szaknyelvet, annak

val.színűleg az a könnyebb)

2017. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, melyik nyelvi környezetben van esélyed gyakorolni... ha egyikre sincs lehetőséged, mindkettőt lehetetlennek tartom.
2017. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szabopatrik válasza:
100%

Szerintem könnyebb a gazdasági szaknyelv. Hogy melyiket válaszd, az attól függ, mennyire szereted a kihívásokat.


Ha egyébként már megvan a B2 szint (nem feltétlenül nyelvvizsga, hanem az aktív nyelvtudásod van már ilyen szinten), akkor viszonylag könnyű hozzátanulni a gazdasági szakszókincset, pláne, ha a szakszókincs mögött rejlő fogalmakkal már tisztában vagy. Ez az út nekem halál unalmasnak tűnt, a felsőfokban viszont izgalmas kihívást láttam, ezért azt választottam.


De ha csak "megúszásra" játszol, túl akarsz lenni rajta, mert muszáj a diplomához, akkor menj rá a szaknyelvre.

2017. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem nekem kell, egyik barátnőm csinálja a diploma miatt, úgyhogy januárig meg kellene legyen valamelyikkel. Tanulta a szaknyelvet, de nem sokat tud, megpróbált arra felkészülni, de azt mondta nem megy. Nincs középfokúja. Egyébként az egyik tanár két éve azt mondta neki, hogy nem olyan jó az angolja, azért csodálkozok, hogy be mer vállalni egy felsőfokút.

2017. nov. 2. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!