Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van felsőfokúm, mégis sok az...

Van felsőfokúm, mégis sok az ismeretlen szó. Ezzel más is így van?

Figyelt kérdés
Németből csináltam Goethe C1 nyelvvizsgát, mégis, ha könyvet olvasok, vagy filmet nézek, még mindig rengeteg ismeretlen szó akad. Minden nap megtanulok még így is vagy 10 újat. Bár tény, hogy egyre kevesebb az ismeretlen, de ez mindig így lesz? :D Mindig lesz ismeretlen szó?

2017. okt. 11. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen így.
2017. okt. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
10-20 év múlva már kevesebb lesz
2017. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Ne hidd, hogy C1 tudás olyan nagy szám. Még C2 sem anyanyelvi a való életben.
2017. okt. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Akkor megnyugodtam.


#3 szerintem igenis nagy dolog egy felsőfokú, mert amögött is sok év munkája áll és a legtöbb ember (legalábbis Magyarországon) egész életében nem jut el ilyen szintre egy idegen nyelvből sem, nemhogy többől...most ezzel nem magamat akarom fényezni, de igenis legyen büszke magára, aki idáig eljut :D


Anyanyelvi szintre innen meg már simán el lehet jutni, amint kikerül az ember német nyelvű környezetbe, mert lényegében már csak a szókincset kell bővíteni.

2017. okt. 12. 08:01
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

"már CSAK a szókincset kell bővíteni."


Úgy plussz 20-30 ezerrel.

2017. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
“Anyanyelvi “ szinthez meg kell jo par ev meg Nemetorszagban is. Persze amit mi gondolunk itt anyanyelvi szintnek, azt az adott orszagban szulottek jo, folyekony mindennapos szintnek hivjak, messze anyanyelvi tudastol.
2017. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem nemis az a célom, hogy az összes létező szónak mind a 10 változtatát ismerjem, meg hogy középkori verseket olvassak és értsek németül, hanem az, hogy meg tudjam magam kint folyékony értetni. Ehhez meg bőven elég ez a szint(tudom, mert éltem már kint).
2017. okt. 12. 09:45
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

"Anyanyelvi szintre innen meg már simán el lehet jutni, amint kikerül az ember német nyelvű környezetbe, mert lényegében már csak a szókincset kell bővíteni."

Álmodj királylány. Kezdjük ott, hogy anyanyelvi szinten tudni egy nyelvet csak akkor van esélyed, ha kint születsz vagy kicsi korodban kiköltöztek veled vagy legalább az egyik szülőd anyanyelvi beszélőkeje az adott nyelvnek Magyarországon. Felnőtt korban, de már tinédzser korodtól sincs sok esélyed valóban anyanyelvi szinten megtanulni egy nyelvet. Talán a török, japán, mongol kivétel, mert ezekben nincs erős nagyar akcentus. Sőt alig van, ha van egyáltalán. Te maximum úgy tudsz megtanulni németül vagy akár angolul is Magyarországon, hogy tűrhetően és folyamatosan beszélsz. Az anyanyelvi még viccnek is rossz. Akik sok éve kint élnek, azok többsége sem tudja letagadni,hogy nem németnek született. Nekik is vannak ismeretlen szavak. Akkor mit képzelsz te magadról,hogy egy C1 vizsga után "simán anyanyelvi szinten lehetsz hamar" ??!!! Jól mondta az egyik válaszoló : amit sokan Magyarországon anyanyelvi szintnek hisznek, az német / angol fül számára nem rossz vagy maximum elég jó kategória, de rohadtul nem anyanyelvi szint. Nekem egyik anyanyelvem német. Ilyen nyelvű országokban is nőttem fel. Istenem hány magyart szúrtam ki rögtön csak az akcentus alapján, pedig ő azt hitte milyen pro a nyelvből és biztos németnek hisszük. Képtelenség az, amire te vágysz, hogy ne legyen ismeretlen német szó számodra. Márcsak azért sem lehetséges, mert az utcai szlenget nem igazán találod meg tv adásban, filmben, könyvben. A magyar nyelvben is hamar keletkezik egy csomó új szleng szó, tájszólás is van bőven. Nem lehet úgy lépést tartani ezekkel, hogy nem ott élsz. Ráadásul magyarból sem ismersz minden szót. Aki azt mondja, az hazudik.

A C1 pedig akkor sem akkora nagy teljesítmény, hogy hasra kelljen esni tőle. Olyan messze van ez még az igazán jó nyelvtudástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Kétségtelen, hogy a B2-nél jobb. Az pedig, hogy sok magyarnak egy élet alatt sem sikerül elérni a C1-et, az csak a magyar oktatási rendszert minősíti és a magyarok szorgalmát.

2017. okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez a sok károgó szerintem még a magyart sem tudja rendesen, nemhogy a németet... :D

Valóban szép eredményt értél el, gratula! :)

Egyébként valóban nem leszel soha anyanyelvi szinten, de ez ne érdekeljen, úgy is meg fognak érteni az emberek, és te is érteni fogod őket ;)

2017. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8 várjunk csak, ha nemis ismersz, miért állítasz ilyen dolgokat rólam? :D Kezdjük ott, hogy én német származású vagyok, anyum anyanyelvi beszélő és világ életemben beszélt velem németül. Ennek köszönhetően szerencsére akcentus nélkül beszélem, ezt német emberek is mondták. Az anyanyelvi szinttől meg nyilván az választ el, hogy messze nem ismerek annyi szót, mint egy anyanyelvi beszélő, mivel nem Németországban nőttem fel...de ettől még nyelvtanilag helyesen beszélek. Van egy barátom, aki kint született Németben, és annak ellenére is a magyart tartja anyanyelvének, hogy nem ismer annyi szót, mint németül, pl szakszavakat nem tud magyarul meg ilyenek. De ez csak azért van, mert nem itt él, nem használta annyit a nyelvet...ha ideköltözne, pikkpakk ráragadnának a szakszavak is.


Amúgy ha valakinek jó a nyelvérzéke, felnőttként is meg tud tanulni akcentus nélkül egy nyelvet. Én most tanulok franciát és a csoportban vannak olyanok, akik szintén csak 1 éve kezdték, mégis nagyon szép a kiejtésük, és vannak, akiknek borzalmas. Ez egyszerűen adottság kérdése...

2017. okt. 12. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!