Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azzal lehet nyelvet tanulni...

Azzal lehet nyelvet tanulni ha német nyelvű könyvet fordítok magyarra?

Figyelt kérdés
németet szeretnék tanulni :D olyan b1 szinten vagyok most
2017. nov. 2. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon is, viszont ha sokkal nehezebb olvasmányt választasz, mint ahol tartasz, hamar elmehet a kedved az egésztől...

Én angolt is meg oroszt is gyerek mesékkel, mondókákkal, mikor már az alapok mentek harry potterrel kezdtem, az még relatív egyszerű

2017. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal élvezetesebb, ha csak simán olvasol valami regényt. Akár gyerekregényt, már ha nem tartod dedósnak, mert azoknak könnyebb a nyelvezete. Atán késöbb meg lehet magasabb szintre menni.


Én annakidején azt csináltam, hogy olvastam, és ha jött szembe egy ismeretlen szó, utánanéztem. Egy idö után már nem is kellett utánanézni, mert nagyeséllyel (föleg a mellékneveknél) ki lehet lövetkeztetni a szövegkörnyezetböl.

2017. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most miért lettem lepontozva, és a 2.aki gyakorlatilag ugyan azt írta miért fel?...
2017. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!