Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német szókincs növelésére jó,...

Német szókincs növelésére jó, hogyha újságcikkeket fordítok?

Figyelt kérdés

Német középfokú nyelvvizsgára készülök.

A nyelvtant értem, illetve van egy könyvem, ami az adott témákhoz ad anyagot szószedettel.Ezt is tanulom.Illetve, ebből gyakorlom a képleírást is.

Viszont, kevés.


A szövegértésem nagyon gyatra.

A magántanárom megdicsér, hogy szóban szépen eltudok beszélgetni az adott témáról, jól rakom össze a mondatokat.Utána viszont lecsesz, mert a szövegértés része meg nem megy.


Azt mondta, hogy a szókincs a probléma.


Ezért letöltöttem német újságcikkeket, főleg sporttal,olimpiával kapcsolatost.Ugyanis, ezek a sláger a nyelvvizsgán, valószínűleg idén is ez lesz.



2016. aug. 1. 20:02
 1/5 gnoomage ***** válasza:
Én sorozatokból, filmekből, nagyon gyenge szókincsnél mesékből tanultam. Igaz én kiskoromban kezdtem a mesékkel így alapból előnnyel indultam, de ezek nagyon hozzá tesznek.
2016. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szófordításról (szótárazás) évek óta kezdik belátni egyre többen a szakértők közül, hogy évszázadok óta nem hatékony módszer.


Kétnyelvű szövegeket ajánlok. MÉG A MONDATfordítás is KEVÉSSÉ reális sokszor, nemhogy ha szavanként, kifejezésenként fordítunk egyik nyelvről egy másikra.


Inkább SZÖVEG-et, minimum bekezdés hossznyit kell tudni megérteni, ennek kivitelezéséhez hozzáértők kellenek, tehát: kétnyelvű szöveget javaslok keresni, amit már kellően haladottak eleve lefordítottak.


Sajnos még angolból is nehéz találni kedvemre valót.


Van persze alternatíva, ami esetén viszont sajnos akad némi bizonytalanság:

előttem írták a filmfeliratokat, valamint érdemes lehet még irodalmi műveket eredetiben is megszerezni pl netről, valamint az adott mű magyar fordítását; de hát ugye gyakorta szabados fordítások mindezek, ez a hátrányuk...

2016. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fordítással nem fogsz megtanulni érteni. Azt azzal tanulod meg, hogy megpróbálod megérteni azt, amit olvasol.
2016. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy nagyon fontos szót jegyezz meg: Selbstbefriedigung
2016. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4) Ist das für dich eine Art Selbstbefriedigung so etwas zu posten?
2016. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!