Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Present Perfect vagy P P...

Present Perfect vagy P P Continous? Honnan tudom, hogy ide melyiket kell használni?

Figyelt kérdés

van ez a két mondat:

I’ve had this computer for over 10 years.


I’ve been having piano lessons for over 10 years and I’m still not very good.


Az első is ugyan úgy hosszú ideig tart, szóval nem értem az mért nem folyamatos?



2017. nov. 2. 14:06
1 2
 11/14 Mojjo ***** válasza:
@8: Igen, ezen példamondatok mindegyike az "experiencing" jelentésben érti a "having"-et, nem "posessing"-ben.
2017. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen.


Különben sokszor úgy fordítható a PPC hogy


"EGY IDEJE..."


pl. egy ideje rossz álmaim vannak

egy ideje kajálunk már

stb.

2017. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A legfontosabb talán, hogy a PP-t legtöbbször magyarra is múlt időben fordítjuk, mert egy befejezett cselekvésről beszélünk (Ez a gépem VOLT több mint tíz évig.)


addig a PPC-t inkább jelennel, ha már nagyon fordítani kell (Tíz ÉVE VESZEK zongoraleckéket, és még mindig nem vagyok elég jó).


Másik példa magyarul.


10 évIG lakTAM Budapesten - Present Perfect

10 évE lakOM Budapesten - Present Perfect Continous


Magyarul egyszerűen ragozással különböztetjük meg egymástól ezeket az igeidőket. Habár nem nevezzük meg, rejtetten, ragozás formájában ott vannak a mi nyelvünkben is.

2017. nov. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi a segítséget!
2017. nov. 3. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!