Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik mar beszélnek egy nyelvet...

Akik mar beszélnek egy nyelvet kozepszinten leirnátok hogy hogyan tanultatok meg?

Figyelt kérdés
Milyen tanulàsi strategiàt alkalmaztatok? Mennyit hallgattatok, olvastatok az adott nyelven és miket? Mennyit beszéltetek hangosan?

2017. nov. 5. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Angolt alsós korom óta tanultam gimi végéig, plusz azért internetről, filmekből, sorozatokból, játékokból nem kevés rám ragadt, főleg szókincs szempontjából. Beszélni nehezebben beszélek, azt kevesebbet gyakoroltam, de így is meg tudom magam értetni.

Spanyolból pedig kéttannyelvű gimibe jártam, finoman szólva rá voltunk kényszerítve arra, hogy tanuljuk a nyelvet. Ha valaki csak kettesekkel jutott el az érettségiig, már akkor is ragadt rá annyi, ami a középszintnek az alsó határa volt. Első évben heti kb. 20 spanyolóránk volt, ez később heti 4-5-re redukálódott, de bejöttek a tantárgyak, amiket meg spanyolul tanultunk. Mellette anyanyelvi lektorral is volt óránk, úgyhogy a középfokot a legtöbben azért elértük.

2017. nov. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
82%

8 évesen kezdtem angolt tanulni, gimiben pedig angol tagozatos vagyos. Tehát emelt óraszámban tanuljuk a nyelvet. Nyelvvizsga előtt egy évvel elkezdtem angolul magyar felirattal filmeket, sorozatokat nézni. Nyelvvizsga előtt az iskolánkba jöttek amerikaiak és velük nagyon jóba lettem, mindennapos használatra került az angol beszédem.

De erre lehet nem lesz másnak lehetősége szóval nézz filmeket a Libriben vannak vékony fekete angol könyvek 1-6os szintig azt hiszem én azokat ma is olvasom, érdemes venni.

2017. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Én áltsuliba meg középsuliba németet tanultam, viszont még a középszintet se tudtam elérni (nagyon gyakori volt a tanárváltás és nem is igazán szerettem a nyelvet). Aztán az egyik informatika szakon tanultam tovább, ott kezdtem el külön tanárhoz járni. Az legelső akihez jártam kb fél évig volt hasznos, aztán a második félév kb pénzkidobás volt (abszolút nem egy adott tematika alapján tanított, hanem csak ami éppen eszébe jutott, elég átláthatatlan volt). Aztán elkezdtem járni egy másik tanárhoz, vele előlről kezdtük az egészet és bő 1 év alatt lett meg a középszint.

Olvasás az mindennapos volt (mert közben félállásban dolgoztam, ahol elég sok angol nyelvű szöveggel találkoztam). Hallgatás meg ugye heti 2 angolóra, plusz sorozatokat néztem (How I Met Your Mother-t néztem végig angolul + angol felirattal - vége felé már felirat nélkül, meg filmeket).

2017. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
(Ja igen, az lemaradt, hogy az egyetemen már az angolt kezdtem el tanulni, a németet elhagytam érettségi után)
2017. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek átfutottam 7 kurzuskönyvet, utána elolvastam 34 könyvet. Aztán utcu neki.
2017. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános elsőben kezdtünk angolt tanulni. Nagyon szuper tanárom volt, ez volt a kedvenc tárgyam, hamar kiderült, hogy jó nyelvérzékem van.

Gimiben is nagyon jó tanáraim voltak.

Suli mellett sok filmet néztem, olvastam, netről is sok ragadt rám.

Beszélni annyira nem beszélek sokat, néha a munkahelyen segíteni kell külföldieknek, velük elvagyok.

2017. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

En altalanosban nemetet tanultam.

De mindig is szerettem az angolt, azt akartam tanulni, de a suliban nem hagytak valtani a nemetrol. Igy maradt a sorozatnezes, magyar felirattal. Igy ramragadt par kifejezes, illetve zenehallgatassal is.

7.vegen kezdtem el angol magantanarhoz jarni. Es gimiben mar angol volt az 1.nyelvem, azaz amit nagyobb oraszamban tanulok(2osztaly van osszevonva az idegennyelv csoportokba, es en voltam, aki a legjobbra megirta a tesztet, ami alapjan beosztottak csoportokba)-eleg jo gimibe jarok egyebkent. Ezutan nem jartam magantanarhoz, egeszen 5honappal ezelottig, amikor elkezdtem nyelvvizsgara keszulni.

Emelett olvastam es sorozatokat is neztem.

Most vagyok 11.-es es 17eves. Tehat nagyjabol 4eve tanulom az angolt es 1honapja lett meg a kozepfokum. Telcen voltam komplexen es osszesen 79%lett.

Kitartas, tanulas es elsosorban a nyelv iranti erdeklodes a legfontosabb! Sok sikert!:)

2017. nov. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Angol: nagyon jó tanárunk volt gimiben, mindenki minimum középfokút tett az osztályban. Az órák mellett pedig használtam is az angolt, egyrészt, hogy a hobbijaimmal kapcsolatos komolyabb írásokhoz hozzájussak, másrészt, mert a kedvenc sorozataimat nem találtam meg magyarul, csak angolul, így kénytelen voltam felirattal nézni. Na meg anyu folyton a bbc-t nézte, onnan is ragadt rám.

Német: a tanárunk nem volt nagyon jó, de faktra jártam, meg sokat beszéltem Skype-on német családi barátokkal, így egészen jól beszéltem. Sajnos azóta elfelejtettem.

Héber: 20 évesen kaptam egy lehetőséget, hogy kimehetek Izraelbe egy héber nyelvtanfolyamra, az valamennyit segített, de igazából a legtöbbet egyedül sajátítottam el, beszélgetéssel, olvasással.

2017. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
nagy s*ggel
2017. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat jöhetnek még:)
2017. nov. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!