Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ált. Isk. -ben német nyelvet...

Ált. Isk. -ben német nyelvet tanulok, de középiskolában angolt szeretnék főnyelvkén?

Figyelt kérdés
Már 8 éve tanulok angolt és azt szeretném folytatni, de ugye iskolában azt nem tanultam, csak magántanárnál. Lehetséges egyeltalán ez a ,,nyelv váltás"? Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy felvételinél nincs is jegyem angolból, csak németből, de németet pedig egyeltalán nem szeretnék tovább tanulni

2017. nov. 6. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolában olyanokkal fogsz egy csoportba kerülni, akik nem tudnak még annyira angolul, mint te, úgyhogy nem érdemes ott azt választani első idegen nyelvnek. Inkább folytasd az angolt iskolán kívül, a középiskolában meg tanulj akár egy harmadik nyelvet első nyelvként, és a németet meg másodiiként, hogy azért az eddig összeszedett némettudásod se vesszen kárba.


Egyébként, ha akarod, hogy legyen osztályzatod angolból is, kérdezd meg az igazgatót, hogy hogyan jelentkezhetsz angolból osztályozó vizsgára.

2017. nov. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy amelyik iskolákba szeretnék menni, ott hindenhol vagy angol vagy német a főnyelv. A németet pedig konkrétan el szeretném felejteni!

Köszönöm a válaszodat, az osztályozó vizsgát még megkérdezem

2017. nov. 7. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:
A német is szép nyelv.
2017. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szép... Ez teljesen szubjektív. És ha az ember már utálja, akkor azért elég nagy kín tanulni... Bár attól még akár a nyelvvizsgáig is el lehet jutni. Én is így voltam vele.
2017. nov. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!