Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha középiskolában nem németes...

Ha középiskolában nem németes voltam, de jövőre szeretnék németből érettségizni azt megtehetem?

Figyelt kérdés
Elvileg olyan tárgyból lehet érettségizni amit két évig tanultunk, ha nem akkor osztályozó vizsgát kell tenni. Viszont nekem már van egy érettségi bizonyítványom és a következő vizsgát már ki kell fizetnem, ennek ellenére is osztályozó vizsgát kell tennem a 9.-10.-es anyagból?

2016. szept. 12. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
ha már van érettségi bizonyítványod, akkor japánból is tehetsz érettségit osztályozó vizsga nélkül. nincs kikötés :)
2016. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ez a kétéves szabály már 12. éve nem létezik, csak itt, a GYIK-on kiirthatatlan. Másik szabály van, de csak az iskolásokra. Nem kell osztályozóvizsgát tenned, de nem azért, mert fizetsz érte, hanem mert az osztályozóvizsga az év végi osztályzat megállapítására szolgál, és neked olyanod már nem lehet. Csak simán jelentkezel, és kész.
2016. szept. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!