Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valamit nem értettem?

Valamit nem értettem?

Figyelt kérdés
Beszélgetek valakivel angolul. És mikor megkértem, hogy használjon kérdőjeleket (mert soha nem írt és eléggé zavart) akkor elkezdett "nevetni" és megkérdezte, hogy "oké, te lány vagy?" aztán, hogy "kérlek". Valamiről lemaradtam?Van valami vicces a "question mark" kifejezésben? Vagy több jelentése van?

#vicces #angol #többértelmű szó
2017. nov. 8. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Semmi vicces nincs.


Arra gondolt hogy olyan béna fontoskodó vagy hogy kérdőjel nélkül nem érted.

2017. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Angolul nem olyan végzetesen fontos kitenni a kérdőjelet, ugyanis a fordított szórendből kiderül, hogy kérdezel. Magyarul ugye fontos a kérdőjel, hisz egy kérdőmondat kérdőjel nélkül gyakran kijelentővé válik. Angolul ez nincs így, így nem csoda, hogy kinevetett. De ha elmondod neki, hogy nem vagy anyanyelvi beszélő és csak tanulod az angolt, akkor lehet, hogy megérti. Mondjuk a reakciójából ítélve a kedves barátod egy sexist asshole, úgyhogy azért annyira nem vagyok biztos benne.
2017. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Are you a girl? - buta/logikatlan/siro rivo /bena vagyra mint egy lanyra gondolt. .

Egyetertek utolsoval.

2017. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Prime997 válasza:
0%

Szó sincs arról, hogy "angolban a szórendből úgyis kiderül, hogy kérdésről van szó, ezért nem kell kérdőjel".

Az pedig végképp durva kijelentés, hogy "így nem csoda, hogy kinevetett. "

Az illető azért nevetett ki és azért tett gúnyos megjegyzést, hogy visszavágjon, és éreztesse veled a képzelt fölényét.

2017. nov. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig az angolban a szórend igenis meghatározza, hogy kérdő vagy kijelentő a mondat:


She went to the party yesterday

Did she went to the party yesterday


Egyiknél sem tettem mondatvégi írásjelet, mégis egyértelmű, mehlyik kérdő, és melyik állító.

2017. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, *did she go
2017. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze a lényeg az hogy az ismerősőd egy bunkó.
2017. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!