Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol/hogyan tudnék angolt tanulni?

Hol/hogyan tudnék angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a suli mellett angolt tanulni,mert egy héten csak 2 óránk van és akkor is nem talanulunk sokat,és 1-től 5 osztályig a tanárunk meg apszalut nem tanított,de aztán kirúgták,alig tudok angolul,pedig nagyon szeretnék mert szükségem van rá. Valami tipp,vagy tudtok valami oldalt (nem alkalmazást) ahol tudnék angolt tanulni?

2017. nov. 10. 18:51
 1/9 A kérdező kommentje:
+ 14/L
2017. nov. 10. 18:52
 2/9 anonim ***** válasza:

-ajánlom a tandemet, ami gyakorlatilag egy "nyelvcsere" oldal, ahol egymást lehet tanítani a saját nyelveteken. Ez azért jó, mer teljesen ingyenes.

-preply, itt skypetanárokat találsz viszonyleg olcsón

-doulingo, igaz az csak az alapokat tanítja meg

-edx.org, ez tényleg olyan oldal amilyet leírtál

+szerintem az az egyik leghatásosabb ha youtube-ot nézel sokat, és olyan filmeket nézel angolul amiket kívülről fújsz. Én is kb. így tanultam meg C1 szinten angolul :)

2017. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Duolingo-n ;)
2017. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5percangol, nézz Youtube-ot, Ted talkot (bár ehhez már kicsit jobban kell tudnod angolul), fordíts magadnak dalszövegeket (ezzel a módszerrel jól lehet szavakat tanulni és a listeninget is fejleszti), nézz angolul, felirattal sorozatokat, filmeket. állítsd át a kütyüidet angolra (laptop, telefon, alkalmazások stb.).

nyelvtanhoz ajánlanék egy szuper kis könyvet, ha ezt forgatod, az nagyon hasznos lesz, de egyébként pdf-ben is fent van a neten ;) Dohár Péter-Kis angol nyelvtan

2017. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben, voltam, mikor elkezdtem így komolyabban angolozni, egy hétig konkrétan a netet bújtam, hogy hogy is álljak neki, hogyan motiváljam magam stb. Kőrösi Bálintnak van egy király kis blogja, az "Öt év-öt nyelv", oda mindenképp nézz fel. Plusz a nyelvtanulás egy hosszú folyamat, kitartás és megfelelő motiváltság kell hozzá, úgyhogy Zalaba Krisztiántól az "Csináld Meg" blogot is ajánlom.

Én 16 vagyok, kb 4 hónapja kezdtem el így komolyabban foglalkozni az angollal, napi átlag 1 órát tanulok, de igazából most szeptember vége felé éreztem csak rá igazán. Szóval készülj fel rá, hogy az elején nehéz lesz, de mindenképp megéri, és ha jól csinálod, még élvezni is fogod.

2017. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Előző vagyok, (ha nem ír közben valaki más is =) ), most jutott eszembe, hogy van egy videó a youtubeon:


https://www.youtube.com/watch?v=SFkrLZDhciI&t=1318s


"Hogyan tanultam meg 6 hét alatt spanyolul"

Először azt hittem, valami marhaság lesz, de nem, tök jó dolgokat mond benne a srác. (Bár azért nyilván nem anyanyelvi szinten tenult meg ennyi idő alatt.)

2017. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszerzel 5-6 középfokú könyvet aztán utcú neki 1-2 hónap alatt ki lehet végezni.
2017. nov. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek,sokat segitettetek =)
2017. nov. 11. 13:22
 9/9 anonim ***** válasza:
2017. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!