Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják, hogy a nyelvek...

Miért mondják, hogy a nyelvek között nincs nehezebb/könnyebb?

Figyelt kérdés
Mikor szerintem nagyon is van. Gimiben párhuzamosan tanultam angolt éd németet, és egyértelműen nehezebb a német, sokkal több a ragozás benne, sokmindenre kell odafigyelni. Most megint 2 nyelvet tanulok párhuzamosan és az egyiket már 1 év után is simán folyékonyan beszélem, annyira egyszerű(skandináv nyelv), a másik viszont mérföldekkel nehezebb, bonyolult nyelvtannal. Akkor miért van az a nézet, hogy a nyelvek között nem lehet különbséget tenni nehézségi fokozatok szerint? Hasonlítsuk csak össze például a magyart az angollal...bárki azt mondaná, hogy a magyar ezerszer bonyolultabb.

2017. nov. 11. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Egy magyar gyerek pontosan ugyanolyan könnyen tanul meg magyarul, mint egy angol angolul.
2017. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak, akik azt mondják, hogy az összes nyelv ugyanolyan nehéz? Én inkább azt mondanám, hogy nehéz ebből a szempontból a nyelveket objektíven sorba rendezni, és kategorikusan kijelenteni, hogy A nyelv egyértelműen nehezebb, mint B, hiszen rengeteget számít, hogy valaki milyen anyanyelvvel, illetve egyéb nyelvi előismerettel ül neki megtanulni, valamint az egész nyelvhez való hozzáállás is, ami megint rettenetesen szubjektív dolog.
2017. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

azért ne hasonlítsd össze a skandináv nyelvet a másikkal. angol és német után még jó, hogy könnyű a skandináv nyelv, szinte nyelvtudás nélkül is megérted egy szövegről, hogy kb miről szól, ha beszélsz németül és angolul is.


ha eddig meg mondjuk csehül és lengyelül tanultál volna, akkor az orosz lenne könnyű utána, és a skandináv a nehéz.


egy nyelv nehézségénél amúgy is a legfontosabb az adott tanuló anyanyelve, és, hogy milyen nyelveket ismer még amellett. egy magyarnak a kínai furcsa és nehéz elsőre, egy vietnáminak sokkal könnyebb.

2017. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, szubjektív, hogy kinek melyik a nehéz vagy könnyű, de az tény, hogy lehet különbséget tenni nehézségek szerint :D Csak ez egyénenként változó.
2017. nov. 11. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
"Gimiben párhuzamosan tanultam angolt és németet, és egyértelműen nehezebb a német" És akik eljutnak mindkét nyelvből is C2 szintre, azok meg már fordítva tartják. :)
2017. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg szubjektív, én is párhuzamosan tanultam a kettőt, de nekem a német könnyebben ment:)
2017. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!