Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez mennyire átverés vagy...

Ez mennyire átverés vagy reális cél? (angoltanulás)

Figyelt kérdés

ha valaki úgy hirdeti magát, hogy megtanít 3 hét alatt 1000 (ezer) angol szót, az mennyire felelhet meg a valóságnak, módszertanilag mennyire reális, értelmes cél?


az illető nem tanár.


diplomás nyelvtanárok erről mit gondoltok?



2017. nov. 11. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem lehetetlen - habár eléggé kell igyekezni -, mert napi 50 szó még beleférhet, de mire mégy csak a szavakkal, ha nem tudod használi öket, mert nyelvtant nem tanultál hozzá?????
2017. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

jogos a kérdés, és a napi 50 penzum sem biztos, hogy normális elvárás.


éppen ezért diplomás nyelvtanárok véleménye is érdekel.

2017. nov. 11. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hét alatt 1000 szó -> napi szinten 48. Szerintem kizárt dolog, hogy ennyit memorizálni lehetne. Vagy ha valaki tudja, milyen varázsszerrel lehet, az adjon már nekem is belőle :D Az egy dolog, hogy ő megtanít neked ennyi szót, de hogy te ennek a felét sem fogod megjegyezni ilyen rövid idő alatt, az hótbiztos. Napi max 20 a reális.


Persze tanulhatsz ennél többet is, ha megy, de ne felejtsd el: ismétlés a tudás anyja. Az előzőleg tanult szavakat mindig nézd át újra és újra, hogy rögzüljenek.

2017. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

skacok, ne máár :))


ne világos nektek, hogy miért kérdezem??


mert sztem ez egy nagy parasztvakítás, átvágás.


3 hét alatt 1000 szó napi 50 egységgel teljesíthető, de abban akkor egy fia szabadnap sincs.


plusz mechanikus magolás nyefi nélkül.


mondom, az illető nem hozzáértő.


csak kíváncsiságból tettem ki, érdekelne egy igazi nyelvtanár véleménye ezekről az átverős lehetőségekről.

2017. nov. 11. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, én is azt írtam, hogy napi 50 szót gyakorlatilag lehetetlen megtanulni. Akkor mit nem értesz? Ez egy ilyen egyszerű vevőcsalogatós duma.
2017. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

értem, nagyon is értem


ha nem esne le, vélemények érdekelnek, azért tettem ki ide

2017. nov. 11. 21:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sokan besz*pják.
2017. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Munka mellett tényleg lehetetlen, de ha csak ezzel tudsz foglalkozni, akkor szerintem teljesíthető. De én így csinálnám:

70 szó/nap hétfőtől péntekig, szombat ismétlés, vasárnap pihenés. Annyira kedvet csinált ez a felvetés, hogy eskü, nyáron kipróbálom:) - egy orvosis :D

2017. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy vicc jutott eszembe:


Felmérést tartanak, hogy ki szerint mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul?

Megkérdezik a tanyán élő Józsi bácsit:

- Hát, ha minden időm rá fordítom talán 4-5 év...

Aztán egy egyetemen tanító professzort:

- Véleményem szerint én 1-2 év alatt meg tudnám tanulni!

Majd a főiskolás diákot:

- Szerinted mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul?

- Miért? Holnap ZH-t írunk?

2017. nov. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dejó ez az utolsó, és mennyire igaz.
2018. okt. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!